ولوو به طور کامل برقی می شود

ماشین های برقی وارد خیابان ها می شوند

کدخبر: 396778
اقتصادنیوز : ولوو می گوید تا سال 2030 به طور کامل خودروهای الکتریکی تولید خواهد کرد و فروش آنلاین اتومبیل را ارائه می دهد.

براساس گزارش اقتصادنیوز به نقل از سی ان بی سی، شرکت ولوو اتومبیل اخیرا اعلام کرد که قصد دارد تا سال 2030 به یک «شرکت اتومبیل به طور کامل برقی» تبدیل شود و فروش کلیه مدل های الکتریکی این شرکت بصورت آنلاین انجام شود.

برای رسیدن به هدف، این شرکت تلاش خواهد کرد تا پایان این دهه اتومبیل های دارای موتور احتراق داخلی - از جمله هیبریدها - را از پیشنهاد جهانی خود حذف کند.

این غول خودرویی متعلق به چین سال گذشته اولین اتومبیل تمام برقی خود را روانه بازار کرد و در میان مدت ، می خواهد نیمی از فروش جهانی تا سال 2025 را به طور کامل خودرو الکتریکی ارائه دهد و هیبریدها نیمه دیگر را تشکیل دهند.

ولوو

هنریک گرین ، مدیر ارشد فناوری خودرو ولوو، در بیانیه ای گفت: « دیگر در آینده طولانی مدت برای اتومبیل های دارای موتور احتراق داخلی ، جایی وجود ندارد.»

گرین افزود: «ما قاطعانه قول می دهیم که به یک سازنده اتومبیل فقط الکتریکی تبدیل شویم و تغییر رویه شرکت باید تا سال 2030 انجام شود.»

مدیر عامل شرکت هاکان ساموئلسون در گفتگو با شبکه سی ان بی سی، سعی کرد برخی از جزئیات مربوط به مدل فروش «فقط آنلاین» را توضیح دهد.

ولوو

فناوری الکتریکی، اهداف جدید

ولوو اتومبیل، آخرین شرکت بزرگ خودرویی است که طرح هایی را برای آینده متمرکز بر فناوری الکتریکی مطرح می کند.

به عنوان مثال ، فورد ، به تازگی اعلام کرده که یک میلیارد دلار در یک مرکز تولید وسایل نقلیه الکتریکی در کلن، آلمان سرمایه گذاری خواهد کرد ، در حالی که این شرکت اروپایی متعهد شده است «همه چیز» را برای وسایل نقلیه الکتریکی در سال های آینده انجام دهد.

ولوو

در برنامه هایی که ماه گذشته اعلام شد ، فورد اعلام کرد که کل دامنه وسایل نقلیه مسافرتی در اروپا «تا تابستان 2026» با آلاینده های صفر و تمام الکتریکی یا پلاگین هیبریدی و کاملاً برقی را تا سال 2030 ارائه می دهد.

در ماه فوریه(بهمن) نیز جگوار لندرور اعلام کرد که برند تجاری جگوار از سال 2025 به طور کامل الکتریکی خواهد شد. این شرکت متعلق به تاتا موتورز گفت که بخش لندرور آن شش «مدل الکتریکی خالص» را در سراسر پنج سال آینده تهیه کند.

از سوی دیگر خودروساز کره جنوبی کیا اولین خودروی الکتریکی اختصاصی خود را امسال راه اندازی خواهد کرد ، در حالی که گروه فولکس واگن آلمان به طور تقریبی 35 میلیارد یورو (حدود 42.14 میلیارد دلار) در خودروهای الکتریکی و باتری سرمایه گذاری می کند و می گوید که می خواهد تقریبا 70 مدل کاملا الکتریکی را تا سال 2030 عرضه کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما