اتریوم هنوز متوقف نشده است

چراغ قرمز دلار مقابل طلا/ طرح آزمایشی برای رمزارزها

کدخبر: 409956
اقتصاد نیوز : قیمت طلا در شروع معاملات روز سه‌شنبه روند نزولی را دنبال کرد، احتمال دارد انتشار اخبار مربوط به برنامه‌های فدرال رزرو برای پیاده‌سازی طرح‌های آزمایشی استفاده از ارزهای دیجیتال در این امر نقشی ایفا کرده باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز- روند قیمتی طلای جهانی در ساعات ابتدایی روز سه‌شنبه منفی بود. افت قیمت طلا با بازدهی مثبت شاخص دلار و بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا همراه بود. علاوه بر این محتمل است که پیشرفت واکسیناسیون، بازسازی اقتصادی و انتشار اخبار مربوط به برنامه‌های فدرال رزرو برای پیاده‌سازی طرح‌های آزمایشی استفاده از ارزهای دیجیتال بر قیمت طلا اثر گذاشته باشد.

نوسان‌های کم‌دامنه در بازار طلا جهانی

قیمت طلا در روز گذشته روند صعودی را دنبال کرد و کار خود را در حوالی 1793 دلار به پایان رساند، اما در ساعات ابتدایی معاملات روز سه‌شنبه روند نزولی را در پیش گرفت و تا 1781 دلار پایین آمد.

از متغیرهای اساسی تاثیرگذار بر قیمت طلا در بازارهای جهانی می‌توان به شاخص دلار، بازدهی اوراق ده ساله خزانه‌داری، انتظارات تورمی، بازار ارزهای دیجیتال و بازسازی اقتصادی و پیشرفت واکسیناسیون اشاره کرد.

نگاهی اجمالی به عوامل تاثیرگذار بر طلای جهانی

رئیس فدرال رزرو روند بازسازی اقتصادی را مثبت ارزیابی می‌کند اما معتقد است اقتصاد آمریکا هنوز اثر ضربه پاندمی را از بین نبرده است. تحلیل‌گران رشد پایدار تورم به واسطه سیاست‌های انبساطی بایدن را محتمل نمی‌دانند. بانک مرکزی آمریکا در حال فراهم کردن زمینه استفاده از ارزهای دیجیتال در حوزه‌های مختلف است، فدرال رزرو در این راستا برنامه‌هایی برای پیاده سازی آزمایشی استفاده از ارزهای دیجیتال فراهم کرده است. واکسیناسیون در آمریکا در حال پیشرفت است و برای سنین پایین‌تر نیز به زودی انجام خواهد شد. بازدهی شاخص دلار و اوراق خزانه داری آمریکا در روز سه‌شنبه مثبت بود.

بیت کوین و اتریوم

در بازار ارزهای دیجیتال بیت کوین بر مدار نزولی افتاد و سرمایه بازار آن به 1.05 تریلیون دلار کاهش یافت. بیشترین قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته 59 هزار و کمترین قیمت آن 54 هزار و 754 دلار گزارش می‌شود.

در نقطه مقابل روند صعودی اتریوم ادامه دارد و بازدهی این ارز دیجیتال  در طول یک هفته گذشته نزدیک به 32 درصد بود. بیشترین قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته 3 هزار و 450 و کمترین قیمت آن 3 هزار و 88 دلار گزارش می‌شود. بر این اساس رکورد اتریوم باز هم ارتقا پیدا کرد.

در اکوایران ببینید : استخراج بیت کوین و قطعی برق

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما