توضیحات سازمان بورس درباره اظهارات روحانی درباره بازار سرمایه

کدخبر: 414380
اقتصاد نیوز : مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس درباره این سخن رئیس جمهور که دولت بورس را به اوج رساند، گفت: شاید منظور رئیس جمهور این بوده که بازار سرمایه جایگاه متفاوتی نسبت به گذشته پیدا کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، میثم فدایی مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس در رابطه با چرایی ریزش شاخص بورس در روز گذشته گفت: تا روز دوشنبه (فردا ۳ خرداد) که بازار‌های جهانی مجدداً فعال شوند، شاهد جوی منفی در بازار خواهیم بود.

فدایی اظهار کرد: شفاف‌سازی شرکت‌های پالایشگاهی یکی از دلایل ریزش بورس بود.

وی با اشاره به اینکه ابهامات شرکت‌های پالایشگاهی همواره در رابطه با نرخ خوراک از بدو ورود به بورس مشاهده شده است، گفت: یکی از شرکت‌های پالایشگاهی یکی از نرخ‌ها را بسیار پایین اعلام کرده بود و به تبع ریزش این سهم، سایر سهم‌ها نیز بازار را منفی کردند.

فدایی همچنین در خصوص افزایش نرخ شرکت های خودرویی که در پی برنامه ریزی‌های فصلی صورت گرفته است، گفت: روز گذشته ۹ درصد افزایش نرخ شرکت‌های خودرویی را شاهد بودیم که در سهم‌ها نشان داده نشد.

مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس نسبت به منفی بودن حساب این شرکت‌ها در روز گذشته ابراز تأسف کرد و افزود: علت این مسئله ریسک سیستمی بازار است.

فدایی همچنین در پی درخواست مجری برنامه به تحلیل سخن رئیس جمهور که گفته بود دولت بورس را به اوج رساند، اظهار نظر کرد و گفت: احتمال می‌دهم که شاید منظور رئیس جمهور این بوده که بازار سرمایه جایگاه متفاوتی نسبت به گذشته پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه در زمان انتخابات قبلی ریاست جمهوری، هیچ صحبتی درباره بورس وجود نداشت، اما امروزه، بازار سرمایه نقشی ویژه را در اقتصاد کشور پیدا کرده است، گفت: از این منظر سخن رئیس جمهور را قبول دارم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما