این مرد فرانسوی ثروتمندترین فرد جهان است

کدخبر: 414835
اقتصادنیوز :‌مجله فوربس اعلام کرد: یک میلیاردر فرانسوی توانسته با پشت سر گذاشتن رقبای آمریکایی‌اش، به ثروتمندترین فرد جهان بدل شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، مجله فوربس شب گذشته اعلام کرد که ثروت برنارد آرنو، مالک گروه کالاهای لوکس LVMH، از ماه مارس تاکنون علی رغم شیوع ویروس کرونا دو برابر شده و به 186.3 میلیارد دلار رسیده است. 

با این حجم دارایی آرنو هم اکنون ثروتمندترین فرد جهان است و توانسته جف بزوس، بنیانگذار شرکت آمازون و ایلان ماسک بنیانگذار شرکت تسلا را که هر دو آمریکایی هستند، را پشت سر بگذارد.

آرنو مالک برندهایی نظیر لویس ویتون، موئس، هنسی، فندی، کریستین ویور، گیونچی، است. هم اکنون دارایی جف بزوس که تا پیش از این ثروتمندترین فرد جهان بود، 186 میلیارد دلار برآورد می‌شود و ایلان ماسک هم 147.3 میلیارد دلار ثروت دارد. 

کارشناسان بر این باورند که دلیل رشد ثروت آرنو افزایش فروش برندهای زیر مجموعه‌اش در چین بوده است. 

در سه ماهه نخست سال 2021 درآمد گروه LVMH، نسبت به مدت مشابه سال 2020، 32 درصد رشد داشته است. ارزش سهام LVMH هم در معاملات شب گذشته 0.4 درصد رشد کرد و به ارزش کل بازار 320 میلیارد دلاری رسید. 

فوربس در گزارش خود آورده، به طور کلی در طول دوران کرونا دارایی ثروتمندترین جهان نه تنها کاهش نیافته، بلکه افزایش هم یافته است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما