کاهش قیمت طلا در بازار جهانی

کدخبر: 415417
اقتصادنیوز : در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گرانبها قیمت طلا 3.6 دلار کاهش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، به نقل از کیتکو، در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گرانبها قیمت هر اونس طلا 1892.3 دلار تعیین شد که نسبت به دیروز 3.6 دلار پایین‌تر بوده است.

این قیمت البته نسبت به یک ماه پیش 110 و نسبت به یکسال پیش 173 دلار بالاتر بوده است.

 قیمت نقره هم 19 سنت کاهش یافت و به 27.65 دلار در هر اونس رسید.

اگر چه پلاتین هم یک دلار افت قیمت داشت و 1173 دلار در هر اونس خرید و فروش شد اما پالادیوم 7 دلار افزایش قیمت را تجربه کرد و 2726دلار در هر اونس به فروش رسید.

به گزارش رویترز، افزایش نرخ بهره اوراق بدهی دولت آمریکا از یکسو و رشد ارزش دلار از سوی دیگر از جمله مهمترین دلایل کاهش امروز قیمت طلا در بازار جهانی بوده است.

البته سرمایه‌گذاران منتظرند که آمار تورم در آمریکا که قرار است چند ساعت دیگر منتشر شود. به طور کلی طلا در معاملات این هفته 0.7 درصد رشد قیمت داشته و برای چهارمین هفته متوالی قیمت آن افزایش یافته است.

ادوارد میر، کارشناس مؤسسه من کپیتال در این باره گفته که احتمالا قیمت طلا برای مدتی در محدوده 1900 دلار در هر اونس باقی خواهد ماند اما در عین حال ممکن است با افزایش تورم در آمریکا شاهد رشد قیمت طلا هم باشیم.

انتشار آمارهای خوب اقتصادی در آمریکا باعث شد تا شاخص ارز دلار در برابر 6 ارز مرجع بین‌المللی 0.1 درصد رشد کرده و نرخ بهره اوراق بدهی 10 ساله در این کشور نیز به 0.61 درصد افزایش یابد. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما