ثبات قیمت‌ها در بازار ارز

سکه مرز حساس را از دست نداد

کدخبر: 416757
اقتصاد نیوز : اخبار مثبت از روند مذاکرات و عدم قطعیت نسبت به زمان نهایی شدن آن دامنه نوسان نرخ ارز را محدود کرد و سکه با وجود افت طلای جهانی و دلار مرز حساس را از دست نداد.

به گزارش اقتصاد نیوز، دلار آمریکا امروز را نیز مانند روز گذشته با قیمت حوالی 23 هزار و 840 تومان آغاز کرد. قیمت شروع معاملات امروز از نرخ عصر روز گذشته 130 تومان پایین‌تر بود. قیمت دلار در پایان معاملات نیمه اول روز روی 23 هزار و 900 تومان قرار گرفت. در نتیجه روند قیمتی دلار نیز در طول معاملات نیمه اول روز مشابه روز گذشته بود. 

علاوه بر این قیمت ابتدایی دلار بازار متشکل نیز بسیار به نرخ متوسط روز گذشته نزدیک و روی 23 هزار و 163 تومان قرار داشت، قیمت دلار متشکل در ساعت 12 ظهر نیز روی همین مقدار قرار داشت و نوسان قیمتی در بازار متشکل صبح محدود بود.

ثبات قیمت‌ها در بازار ارز

با انتشار اخبار مثبت از روند مذاکرات دامنه نوسان در بازار ارز کاهش یافته است. اظهار نظرهای مربوط به روند مذاکرات که مرکز توجه شبکه‌های مجازی مبادله ارز و فعالان بازار است دو محور اساسی دارد؛ مسئله اول به روند مذاکرات مربوط است که در کل مثبت ارزیابی می‌شود، مسئله دوم مربوط به زمان به نتیجه رسیدن مذاکرات است که در مورد آن توافقی وجود ندارد و عدم قطعیت در این زمینه بالاست.

رئیس تیم مذاکره‌کننده ایران معتقد است دور بعدی منطقا می‌تواند دور نهایی باشد، اما هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست. اتحادیه اروپا نیز احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات در دور بعد را بالا می‌داند. این‌ها فضای کلی اخباری است که جو بازار را پر کرده است. در نتیجه احتمالا نرخ دلار تا انتشار اخبار مربوط به نتایج قطعی در دامنه محدودی نوسان می‌کند. تحلیل‌گران تخمین می‌زنند این دامنه محدود از سطح 23 هزار و 800 تا 24 هزار و 200 تومان باشد.

بازار سکه

سکه بالای مرز حساس باقی ماند

تحلیل‌گران معتقدند که تقاضا در بازار سکه قدری تحریک شده و پایداری که در هفته‌های اخیر بر تقاضای سکه حاکم بود قدری متزلزل شده است. سکه امامی در معاملات روز گذشته روی 10 میلیون و 840 هزار تومان قرار داشت و برخی معتقد بودند که با افزایش امیدواری‌ها به آینده طلا، حتی بدون همراهی دلار نیز رشد قیمت سکه محتمل است. اما تغییرات قیمتی طلای جهانی امروز منفی بود و قیمت طلا به زیر 1900 دلار کشیده شد.

صعود مجدد طلا به بالای 1900 دلار بسیار محتمل است اما به نظر نمی‌رسد طلای جهانی امروز به کمک سکه بیاید. به هر روی سکه امامی معاملات امروز را با قیمت 10 میلیون و 805 هزار تومان آغاز کرد و با وجود افت قیمت دلار و طلای جهانی مرز حساس 10 میلیون و 800 هزار تومانی را از دست ندارد. 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما