جیره بندی برق در کشور صحت دارد ؟

کدخبر: 429414
اقتصادنیوز : یک مقام مسئول گفت: موضوع جیره بندی برق صحت ندارد و اصلا این موضوع در کشور مطرح نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور  گفت: مصرف برق در بعد از ظهر روز گذشته ۴ هزار مگاوات بیش از سقف تعیین شده بود.

او با بیان اینکه با توجه به شرایط فنی کشور از طریق افزایش تولید امکان تأمین برق وجود ندارد، افزود: در این موقعیت‌ها نقش مصرف کنندگان و همچنین حوزه مدیریت مصرف بسیار جدی و پررنگ خواهد بود.

سخنگوی صنعت برق کشور اضافه کرد: در استان تهران ۹۵۰ هزار مگاوات افزایش مصرف بیش از سقف مجاز داشته‌ایم و در استان مشهد هم با افزایش مصرف ۳۵۰ مگاواتی مواجه هستیم، حتما باید در این شرایط نسبت به رعایت رکورد مصرف اقدام کنیم، چراکه در صورت عدم رعایت با مشکل خاموشی مواجه خواهیم شد.

 رجبی مشهدی در خصوص خاموشی در برخی از شهر‌های کشور گفت: دلیل خاموشی پراکنده در چند استان کشور  اختلال در تولید ۴ واحد نیروگاهی و افزایش شدید مصرف است، همچنین  به دلیل افزایش مصرف برق در پیک شبانه، به منظور حفظ پایداری شبکه برق و جلوگیری از خاموشی‌های گسترده، برق بخشی از مناطق واقع در استان‌های خراسان، کرمان، آذربایجان و نقاطی از بخش‌های مرکزی کشور به صورت دستی و موقت قطع شد.

او در خصوص موضوع جیره بندی برق در کشور که در روز‌های گذشته در برخی از خبرگزاری‌ها منتشر شده بود، تصریح کرد: اصلا این موضوع صحت ندارد و جیره بندی برق در کشور اصلا مطرح نیست.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما