توصیه معاون وزیر آموزش و پرورش به فرهنگیان:

فرهنگیان فعلاً درخواست بازنشستگی ندهید!

کدخبر: 432386
معلمان منتظر تصویب و اجرای رتبه‌بندی هستند و معاون وزیر پیشنهاد می‌دهد فعلا بازنشست نشوید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، تصویب و اجرای لایحه‌ی رتبه‌بندی معلمان بیش از اندازه به درازا کشیده است؛ معلمان شاغل در انتظار تصویب این طرح و افزایش حقوق خود هستند؛ انتظاری که معلمان دارند، رسیدن حقوق به نود درصد دریافتی هیات علمی‌هاست که مسلماً این خواسته محقق نخواهد شد اما معاون وزیر آموزش و پرورش توصیه‌هایی برای معلمان دارد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره میزان خروجی نیروها و تعداد بازنشستگان سال جاری اظهار کرد: شمار آنها که تا اسفند ماه به بازنشستگی می‌رسند بالاست، اما با استفاده از ظرفیت های ماده ۱۰۳ قانون خدمات کشوری می‌توانند خدمتشان را استمرار دهند. با توجه به اجرای رتبه بندی، خیلی‌ها خودشان درخواست بازنشستگی نداده‌اند و توصیه ما این است که امسال و سال بعد اگر همکاری شرایط ادامه خدمت دارد، درخواست بازنشستگی ندهد زیرا رتبه بندی به هرشکلی، تصویب و اجرا می‌شود و اثرات خوبی دارد.

الهیار ترکمن  اضافه کرد: اما شمار آن دسته که بازنشستگی‌شان قطعی شده و حکم بازنشستگی‌شان اول مهر صادر می شود، حدود ۲۲ هزار نفر هستند.

معلمان از سرگردانی ماه‌ها انتقاد دارند و می‌گویند: انتظار داشتیم قبل از پایان کار این دولت، رتبه‌بندی به سرانجام برسد و عاقبت کار معلوم شود.

تیتر یک
  • صعود همزمان سکه و درهم

    اقتصادنیوز: بازار ارز و طلا امروز یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ شاهد صعود همزمان قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت طلا بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما