شروع سبز بازار/ رشد 12 هزار واحدی بورس تهران

کدخبر: 439647
اقتصاد نیوز : شاخص کل بورس سبزپوش شد و با رشد 12 هزار و 400 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 538 هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش  اقتصادنیوز ، در شروع معاملات بازار سرمایه شاخص کل بورس سبزپوش شد و با رشد 12 هزار و 400 واحدی  در ارتفاع یک میلیون و 538 هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن نیز با رشد 1900 واحدی 468 هزار و 43 واحد را ثبت کرد.

نماد‌های شستا، فملی و رمپنا بیش‌ترین تأثیر مثبت را بر حرکت شاخص داشتند و رانفور، برکت ، و کنور مانع از رشد بیشتر شاخص بورس شدند.

نمادهای برکت، شستا، سپید، شبندر، کدما، فملی و وپارس در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای وهامون، مدیریت، فرابورس، سپیدار، دی، گدنا و فزرین در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

آخرین قیمت ۱۰۵نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۵۴نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

وضعیت نمادها در آغاز معاملات

تابلوی سبز شستا در مدار 3.49 درصد و مشارکت 16 درصدی حقوقی ها در خرید بیش از 17 میلیون برگه سهم  را شاهد هستیم.

رمپنا در سقف روزانه با قیمت 2007 تومان حجم معامله بیش از 66 میلیونی را پشت سر گذاشته و با صف خرید 60 میلیونی همراه شده است ؛ پس از مدت‌ها این نماد جزء نمادهای تاثیرگذار بر شاخص قرار گرفته است.

روز خوب گروه فلزات

فلزات اساسی امروز متعادل اند.فولاد, فملی, ذوب, فخوز, فولای, فروی, کویر, فجر, کاوه, هرمز, فنوال و فولاژ مثبت و متعادل اند.فزرین, زنگان, فروس, ارفع و فنورد با گرایشی منفی متعادل اند.

گرایش مثبت در نفتی ها

شبندر, شپنا, شتران, شسپا, شبریز, شبهرن, شاوان, ونفت, شرانل و شپاس مثبت و متعادل اند.شزنگ و شسپا با گرایشی منفی متعادل اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما