گوشت ارزان شد

کدخبر: 440326
اقتصادنیوز: قیمت گوشت گوسفندی در میادین میوه و تره‌بار پایین آمد.

 

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، نرخنامه جدید سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران نشان می‌دهد که قیمت گوشت تازه گوسفندی از نیمه شهریور ماه، در غرفه‌های فروش محصولات پروتئینی میادین بین ۵ تا حدود ۱۰درصد کاهش یافته و برخی از محصولات تازه گوسفندی بین ۸ تا ۱۲هزار تومان در هر کیلوگرم ارزان‌تر شده‌اند. بر این اساس، بیشترین کاهش قیمت مربوط به ران گوسفندی بوده که هرکیلوگرم از آن با 11.900تومان کاهش قیمت، 14.2800تومان قیمت خورده‌ است.

راسته با استخوان و سردست گوسفندی هم به‌ترتیب 9.700 و 9.300تومان کاهش قیمت داشته‌اند. هم‌اکنون هر کیلو شقه گوسفندی در میادین 119.800تومان به فروش می‌رسد که نسبت به نرخنامه قبلی 8.700تومان کاهش یافته است. نرخنامه همچنین از تثبیت قیمت گوشت گوساله در میادین، خبر می‌دهد. طی امسال این نخستین بار است که قیمت گوشت گوساله در نرخنامه میادین بدون تغییر مانده است. قیمت گوشت گوساله از ابتدای امسال روندی افزایشی داشت و حدود ۴۰درصد گران شد. این محصول در فاصله تیر تا مرداد نیز حدود ۱۰درصد افزایش قیمت داشت و بعضی از محصولات بین ۱۰ تا ۲۱هزار تومان گران شده اند.

هم‌اکنون گران‌ترین محصول گوشت گوساله در میادین فیله پاک شده است که هر کیلوگرم آن 206.800تومان قیمت خورده است. هر کیلوگرم گوشت چرخ‌شده مخلوط گوسفندی و گوساله هم 135.400تومان در میادین به فروش می‌رسد. در جدول پیوست قیمت دیگر محصولات و همچنین روند تغییر قیمت این محصولات را طی 3‌ماه تابستان می‌توانید دنبال کنید.

در اکوایران ببینید : پشت پرده شوک به بازار برنج

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما