گزارش اقتصادنیوز از بازار طلا و ارز ایران،

پرواز دلار با سوخت برجام و درهم /سکه ارزان شد؟

کدخبر: 443979
اقتصاد نیوز : قیمت دلار در بازار ارز امروز چهارشنبه 7 مهر 1400، تحت تاثیر اخبار برجام و افزایش قیمت درهم به کانال 28 هزار تومان صعود کرد و تا انتهای روز در این کانال باقی ماند.

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار روز گذشته در بازار ارز تهران 190 تومان بالا رفت وتوانست از مرز حساس 27 هزارو 800 تومان عبور کند. تحلیل گران فنی عنوان می کردند در صورت تثبیت دلار در بالای محدوده 27 هزار و 800 تومان، جسارات خریداران در بازار بیشتر می شود و اسکناس آمریکایی به سوی کانال 28 هزار تومان خواهد رفت.


ورود دلار به کانال جدید را در اکو ایران دنبال کنید.

 

در بازار ارز امروز چهارشنبه 7 مهر ماه قیمت دلار بار دیگر رکورد زد و خود را به کانال 28 هزار تومان رساند.  این اسکناس پر طرفدار  در ادامه روند معاملاتی بازار ارز امروز  با افزایش ۱.۳۸ درصدی نسبت به روز قبل ، ۲۸,۲۰۰ (بیست و هشت هزار و دویست ) تومان معامله شد. محرک اصلی که این بار قیمت دلار را به کانال 28 هزار تومان هدایت کرد، اظهارات وزیر امور خارجه فرانسه در مجمع عمومی سازمان ملل و مطرح کردن احتمال بروز یک بحران با خطرناک‌ شدن برنامه اتمی ایران عنوان می‌شود.

قیمت سکه هم بر خلاف جهت دلار آمریکا پیش رفت. قیمت سکه امروز نسبت به روز گذشته  20 هزار تومان پایین رفت و بر روی  با  ۱۱,۸۶۶,۰۰۰ (یازده میلیون و هشتصد و شصت و شش هزار) تومان قرار گرفت.

در کنار اخبار برجام و حواشی آن،  یکی دیگر از مشوق های دلار برای ورود به کانال 28 هزار تومان درهم امارات است. قیمت درهم در چند روز گذشته بر روی مرز 7 هزار و 500 تومان قرار گرفته و در حالا بالا رفتن است.  قیمت درهم امروز  مانند روز سه شنبه پیشروی کرد و با افزایش ۱.۶۷ درصدی نسبت به روز قبل ، ۷,۷۵۰ (هفت هزار و هفتصد و پنجاه ) تومان معامله شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما