موقعیت احتمالی شاخص سازها

الگوی خریداران بورس برای شنبه

کدخبر: 444371
اقتصادنیوز: خریداران بورس در روز شنبه منتظرند تحرکات تقاضا، عدد شاخص را به نیمه کانال 1.4 میلیون واحد برساند.

به گزارش اقتصادنیوز، با بررسی مختصات رفتاری بازار سهام در روز پایانی هفته گذشته، شرایط برای اطمینان بخشی نسبی خریداران به بازار تا حدودی میسر شده است. اگرچه قاطعیت این گزاره در شرایط کنونی مختصات اقتصاد ایران به تایید کامل نمیرسد اما شاخص های عملکردی به نفع خریداران میتواند در جریان باشد.

بازار همچنان متاثر از تغییرات نرخ ارز و کامودیتی ها میتواند تغییر مسیر دهد اما گزارش شش ماهه و ماهانه شرکت ها مطلوب ارزیابی شده و چه بسا میتواند موتور محرکه سمت تقاضا در برخی نمادها باشد.


در اکوایران ببیند؛«الگوی مذاکراتی ایران و آمریکا»


 

برای شاخص سازها با سهام کامودیتی محور، بازار میتواند دوباره از روز شنبه با تحریک تقاضا روبه رو شود، اگرچه در نمادهای کوچک ریالی تورمی سمت عرضه میتواند فعال باقی بماند. شاخص سازان دیگر امیدوارند تحریک شدن تقاضا از روز چهارشنبه تداوم یابد اما بعید است مسیر صعودی بازار در صورت تحقق روز شنبه تداوم داشته باشد. هر چند که باید منتظر یکشنبه چالشی بورس هم بود.

در مجموع بازار سهام با حساسیت بیشتری بازار ارز و نرخ سود بانکی را دنبال میکند؛ دولت اعلام کرده با استفاده از ابزارهای مالی و پولی به دنبال مهار تورم است و در این مسیر البته وعده داده تا پایان سال، این تعهد را عملی کند. با این وصف سهم های ریالی تورمی از این ناحیه میتوانند (حداقل در کوتاه مدت) تحرکات عرضه را شاهد باشند. البته در نمادهای کوچک هم فشار عرضه پابرجا خواهد ماند.

تازه ترین «اقتصادنیوز» نشان میدهد در روز شنبه خریداران امیدوارند رفتار روز چهارشنبه را شدت بخشند و عدد شاخص را به پیش برانند، هر چند که عرضه در روز شنبه هم میتواند به دلیل ترس و انتظار برخی از بازیگران، فعال بماند.

  • 3
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما