گزارش سازمان برنامه و بودجه:

ساختار بودجه باید اصلاح شود

کدخبر: 446217
اقتصاد نیوز : عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: بر اساس گزارش سازمان برنامه و بودجه، ما باید ساختار بودجه را تغییر دهیم تا به نحوی باشد که افراد پاسخگو باشند و امکان نظارت بر احکام بودجه وجود داشته باشد.

به گزارش اقتصادنیوز ، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس به تشریح نشست غیرعلنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جلسه امروز با حضور آقای میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

وی  افزود: در این نشست گزارشی درباره تغییر ساختار بودجه از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه ارائه شد. 

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بحث این است که ما باید ساختار بودجه را تغییر دهیم تا به نحوی باشد که افراد پاسخگو باشند و امکان نظارت بر احکام بودجه وجود داشته باشد.

سلیمی همچنین یادآور شد: تاکید امروز مجلس بر این بود که بودجه ریزی باید مبتنی بر برنامه و طرح آمایش باشد، لذا نمایندگان عدالت محوری در بودجه ریزی را مورد تاکید قرار دادند.

وی در بیان دیگر جزئیات این نشست تصریح کرد: در این جلسه تاکید شد که بودجه باید به نحوی تهیه و تدوین شود که ثبات اقتصادی و رشد داشته باشد و تمرکززدایی‌ها رفع شود و موضوع اصلی ارتقای کیفیت بودجه ریزی مبتنی بر برنامه است که از اساس مسئله ما نمایندگان هم همین است.

تیتر یک
  • بررسی آمارهای کرونا در روسیه، آلمان، هند و ایران

    اقتصادنیوز: بررسی آمارهای کرونایی در برخی نقاط جهان نشان از رشد در ابتلا و مرگ ومیر کرونا دارد. در این میان کشور روسیه…

از دست ندهید
بلیط هواپیما