کاهش تولید نفت اوپک پلاس / نفت دوباره گران شد

کدخبر: 450999
قیمت نفت در آخرین روز کاری بازارهای جهانی افزایش یافت و به ۸۴.۳۸ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، با پیش بینی اینکه اوپک پلاس، همچنان روند کنونی افزایش محدود قیمت نفت ادامه خواهد یافت، قیمت نفت در آخرین روز کاری بازارهای جهانی به ۸۴.۳۸ دلار در هر بشکه رسید.

رویترز گزارش داد، با پیش بینی اینکه کشورهای عضو اوپک و هم پیمانانشان موسوم به اوپک پلاس، همچنان به روند کنونی افزایش محدود نفت ادامه خواهند داد، قیمت نفت در آخرین روز کاری بازارهای جهانی افزایش یافت.

با این حال، متوسط قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا طی هفته گذشته پس از اینکه در روز دوشنبه به بالاترین رقم در چند سال گذشته رسیدند، کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت با ۶ سنت افزایش ۸۴.۳۸ دلار فروخته شد درحالی که نفت خام آمریکا با ۷۶ سنت افزایش ۸۳.۵۷ دلار معامله شد.

جان کیلداف، تحلیلگر بازار گفت: «در حالی که احتمال دارد، نفت بیشتری از ایران به بازار وارد شود، به نظر می‌رسد که اوپک پلاس تولید خود را بیش از این افزایش ندهد.»

از چهارشنبه گذشته قیمت ها پس از انتشار گزارش افزایش ذخایر نفت خام آمریکا  به میزان ۴.۳ میلیون بشکه تحت فشار قرار گرفت.

ایران اعلام کرده است، مذاکرات در مورد توافق هسته ای از پایان نوامبر آغاز خواهد شد و این به این معناست که یک گام به افزایش صادرات نفت نزدیک تر شده‌ایم.

قیمت نفت خام با بهبود وضعیت اقتصادی کشورها از بحران کرونا، افزایش یافت، اما قیمت‌ها هفته گذشته در مسیر کاهش قرار گرفتند، به طوری که نفت برنت اولین کاهش هفتگی در دو ماه گذشته را ثبت کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما