حکم دادگاه تجدیدنظر بحرین؛

فوری/ بانک مرکزی یک میلیون دینار جریمه شد

کدخبر: 451524
منابع رسانه ای اعلام کردند که دادگاه تجدیدنظر بحرین حکم برخی بانک های ایرانی را تأیید کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر از خبرگزاری رسمی بحرین (بنا)، «وائل بوعلای» از مسئولان ارشد دادستانی بحرین اعلام کرد که دادگاه عالی تجدیدنظر این کشور حکم دادگاه بدوی درباره محکومیت بانک مرکزی ایران و تعدادی دیگر از بانک‌های ایرانی، بانک المستقبل بحرین و شش نفر از مسؤولان آن را تأیید کرد.

بر اساس این گزارش، وی گفت که همه متهمان این پرونده محکوم شدند. مقامات بانک المستقبل به دو سال حبس محکوم و هر کدام از آنها یک میلیون دینار بحرینی جریمه شدند.

بوعلای افزود: بانک مرکزی ایران و دیگر بانک‌های ایرانی نیز هر کدام یک میلیون دینار بحرین جریمه شدند. همچنین حواله‌هایی به ارزش ۱۴۸ میلیون دلار، ۹۶۷.۹ میلیون دلار، ۵۳.۳ میلیون درهم امارات و ۲۳۵ میلیارد ریال ایران ضبط شد.

دولت بحرین در سال ۱۳۹۴ اعلام کرد که در حال اقدام برای تعطیل کردن شعبه بانک المستقبل در منامه است. این بانک در سال ۱۳۸۳ با سرمایه‌گذاری مشترک دو بانک ملی و صادرات و بانک «الاهلی یونایتد» بحرین تأسیس شد و با کسب مجوز از بانک مرکزی بحرین دفتر مرکزی خود را در منامه افتتاح کرد.

دادستانی کل بحرین پیشتر با اهداف سیاسی و بدون ارائه هیچگونه سند و مدرکی، بانک مرکزی ایران را متهم کرده بود که از طریق بانک المستقبل برای انجام «معاملات مالی مشکوک» اقدام به پولشویی کرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما