رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس خبر داد

تصمیم نهایی درباره دلار 4200 تومانی از هفته آینده

کدخبر: 453423
اقتصادنیوز: جلسه تصمیم‌گیری درباره حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی در هفته آینده برگزار می شود. این در حالی است که به طور قطعی معلوم نیست چه تصمیمی سیاست گذاران در این باره خواهند گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز، محمدجواد عسکری، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس به خبرگزاری مهر گفته است: هفته آینده جلسه‌ای با معاون اقتصادی رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برگزار می‌شود.

روز گذشته بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت گفته بود که با توجه به شرایط فعلی به احتمال قوی دلار 4200 تومانی در بودجه 1401 باقی خواهد ماند. حذف و تعلیق دلار 4200 تومانی اگرچه با موافق اقتصاددانان و تعداد زیادی از مسئولان رده بالای دولتی همچون وزیر اقتصاد همراه است اما به دلیل حساسیت های کنونی اقتصاد ایران و شرایط تنگنای ارزی و معیشتی مردم، اتخاذ تصمیم در این خصوص نیازمند یک برآیند جمعی و هماهنگ دارد. خارج از این تصمیم می‌تواند پیامدهای را به دنبال داشته باشد. هر چند که تخصیص دلار 4200 تومانی از اساس اشتباه و سیاست نابه جا و کارآمدی بوده است اما فعلا چه در دولت قبل و چه در دولت فعلی، هستند تعدادی از افراد که قصد دارند در بودجه 1401 هم به سیاست اشتباه تخصیص دلار 4200 تومانی ادامه دهند. باید منتظر ماند و دید که آیا اقتصاددانان تصمیم نهایی را در این خصوص میگیرند یا دوباره سیاست مداران در کوچه اقتصاد به دخالت روی می آورند

 
تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از معاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی؛

    اقتصادنیوز: دیروز، خرس‌ها موفق شدند کنترل کامل بازار ارزهای دیجیتال را در دست بگیرند و بیت کوین و بسیاری از رمزارزهای…

از دست ندهید
بلیط هواپیما