اتاق بازرگانی ایران و برزیل افتتاح شد

کدخبر: 455627
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل از آغاز به کار و افتتاح اتاق بازرگانی مشترک ایران و برزیل خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از ایسنا، احمد نادری نماینده تهران با اشاره به سفر خود به برزیل، گفت: در این سفر در مراسم افتتاح اتاق بازرگانی مشترک ایران و برزیل شرکت کردم. این مراسم با حضور فعالان بازرگانی برزیلی و ایرانی، آقای غریبی سفیر ایران، محمدرضا دشتی اردکانی نماینده اردکان، مجتبی رضاخواه نماینده تهران و مهدی عسگری نماینده کرج و بنده و همچنین آقای قربانی معاون وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد.

وی هدف اتاق بازرگانی مشترک ایران و برزیل را توسعه روابط تجاری بین دو کشور خواند و افزود: تاکنون تراز تجاری ایران و برزیل به نفع برزیل بوده لذا این اتاق بازرگانی و ما در گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل تلاش داریم که تراز تجاری بالانس شود.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل توضیح داد: تلاش بر این است همان طور که تاکنون واردات از برزیل به ایران وجود داشته، صادرات از ایران به برزیل نیز در دستور کار قرار گیرد تا تراز تجاری بالانس شود لذا اتاق در خدمت گسترش ومتنوع سازی روابط اقتصادی دوکشور، مخصوصا درحوزه صادرات ازایران خواهد بود.

نادری ادامه داد: بر همین اساس ‌در مراسم افتتاح اتاق بازرگانی مشترک ایران وبرزیل، ازنقش پارلمان ها ‌و دیپلماسی پارلمانی در گسترش روابط همه جانبه دوکشور صحبت کردم. اینکه پارلمان ها به دلیل رویکرد از پایین به بالا و برخاستن از بطن مردم و رابطه مستقیم و روزانه با مردم، تجلی اراده مردمی بوده و می توانند بن بست های سیاسی را بشکنند.

وی در پایان ‌با اشاره به برگزاری جلسه ای با مدیرکل منطقه خاورمیانه در وزارت امور خارجه برزیل، این جلسه را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: ایشان منطقه را بسیار خوب می شناخت ‌و بر فرهنگ ها وقومیت های مختلف در منطقه تسلط داشت. حتی جوک ها را هم می دانست. با او در مورد روابط دوجانبه دو کشور و مسائل و مشکلات پیش رو صحبت کردم.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما