در روز معارفه مدیرعامل مترو مطرح شد؛

فضای مترو فرصت خوبی برای خدمت‌رسانی به شهروندان

کدخبر: 456691
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه مترو پرمخاطب‌ترین محل برای اتصال مدیریت شهری و شهروندان است، گفت: فضای مترو فرصت خوبی برای خدمت در همه عرصه‌هاست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه که بعد از ظهر امروز با حضور سید مجتبی شفیعی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، افندی‌زاده مشاور عالی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، کارگر مشاور معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، اعضای هیات مدیره و معاونین این شرکت برگزار شد.

در ابتدای این مراسم شفیعی صحبت های خود را با فرمایشی از حضرت علی (ع) با این مضمون که خدای من مرا همین عزت بس که بنده تو باشم و همین سربلندی‌ام بس که تو پروردگار من باشی، شروع کرد و گفت: اگر ما هر کاری که می کنیم در مسیر بندگی خدا باشد کافی است برای ما و اگر در مسیر بندگی خدا نباشد هر چقدر هم موفق باشیم فایده ای ندارد. از خدای متعال می خواهیم این توفیق را به ما بدهد که نیت ما بندگی خدا باشد چرا که اگر بنده خدا باشیم کافی است و اگر بنده خدا نباشیم هیچ موفقیتی به کار نمی آید.

در ادامه وی از زحمات و تلاش های مهندس عبداله پور تشکر کرد و افزود: این شرکت از اهمیت و حساسیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که روزانه در شرایط عادی به۲ میلیون نفر خدمت رسانی می کند و کوچکترین مشکلی ممکن است در این شرکت تبدیل به بحران شود.

شفیعی با اشاره به اینکه مترو پر مخاطب ترین محل برای اتصال مدیریت شهری و شهروندان است گفت: این فضا خیلی فرصت خوبی است برای خدمت در همه عرصه ها و هم می تواند رسانه باشد، هم می تواند محل عرضه خدمت باشد و به عنوان ویترین مدیریت شهری مطرح است.

وی تصریح کرد مهندس عبداله پور در این مدت کوتاه نشان داد بسیار فنی و لایق هستند و من خوشحالم در این مدت در خدمت ایشان بودم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: مهندس عبداله پور نیز با سعه صدر از این تغییر استقبال کرد از ایشان می خواهم در هیات مدیره حتما باشند تا از تخصص و توانایی هایشان استفاده کنیم.

شفیعی در ادامه از شایسته برای قبول کردن مسئولیت مدیرعاملی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تشکرکرد و افزود: با توجه به شناختی که از ایشان دارم توانایی شان بیش از این هاست و حضورشان در این شرکت برای ما قوت قلب هستند.

وی با اشاره به اینکه امروز درصحن شورا سوالی در خصوص تجارب مدیر عامل جدید شرکت بهره برداری متروی تهران پرسیده شد گفت: فضای رسانه ای که شکل می گیرد باید روشن گری کنیم و سعی کنیم افکار عمومی را توجیه کنیم .من وقتی پاسخ دادم تمامی دوستان قانع شدند.

شفیعی افزود: تخصص و تجاربی که ایشان در سیستم اداری کشور دارند بسیار بسیار ارزنده و فرصت بسیار مغتنمی است برای شرکت بهره برداری متروی تهران که بتوانیم تحولات مثبتی را در آینده کشور و این شرکت با حضور ایشان شاهد باشیم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری خاطرنشان کرد: تیم جدید مدیریت شهری نیت شان کاملا خالصانه است اهل اغراق و مجادله نیستند و برای خدمت آمده اند و هدفشان این است برای شهر و مردم کاری انجام دهند تا امیدوارتر شوند تا فشاری که در جامعه شکل گرفته با خدماتی که دریافت می کنند کاهش یابد.

در ادامه علی عبداله پور مدیرعامل سابق شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ضمن ابراز خوشحالی از حضورش در این جمع گفت: بهره برداری مترو جایگاه حساسی است چرا که روزانه با ۲ میلیون نفر و مسائل ریز و درشتی که هر روز شهر را به گونه ای درگیر می کند، رو برواست.

وی با اشاره به اینکه به طور طبیعی کارکردن در چنین شرکتی همراهی و تلاش همه همکاران را که به لحاظ فکری نزدیک با مجموعه مدیریت شهری هستند می طلبد تصریح کرد: تلاش من وتمامی همکارانم در مدتی که مسئولیت این شرکت را بر عهده داشتیم این بود که به نحو احسن بتوانیم رضایت خاطر مسافران را فراهم کنیم.

وی افزود: یکی از شایسته سالاری هایی که در این شرکت اتفاق افتاد تشکیل مجموعه ای از کارکنان و متخصصان که با کمبود قطعه، تکنولوژی را به دوش کشیدند و از ابتدا ی شروع کارشان در این مرکز تجربه زیادی دارند که می توانند خدمت رسانی را ادامه دهند و به نقاط بهتری برسانند و قطعا حضور شما می تواند مثمرثمر باشد و با تفکر جدید، دیدگاه جدید و تزریق یک روح و انگیزه به این شرکت، یک پله به بالاتر ببرد و قطعا جنابعالی یک پله بالاتر پیش ببرید تا اوج، ارتقا یابد.

مهدی شایسته اصل در ابتدا ضمن تشکر از دکتر زاکانی بخاطر اعتمادی که به جوانان داشتند گفت: دکتر شفیعی که خود ازمهندسان جوان و متخصص در زمینه حمل و نقل هستند نیز تشکر می کنم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به دو جهت گیری کلی که مورد نظر شهردار تهران و معاون حمل و نقل و ترافیک است است اشاره کرد و گفت: بحث اول شرایط نوسازی ناوگان است که دوستان با شرایط و موانعی که بوده زحمات زیادی کشیده اند و الحق و الانصاف به خوبی مدیریت کرده اند.

وی افزود: بحث دوم پیگیری نواقص تحولی و نوآورانه است که در سوابق گذشته هم دغدغه من بوده است چرا که بحث جدی هوشمندی سازی و استفاده از صنایع هایتک بر اساس تغییر در خدمات مترو به مردم نجیب و شریف تهران است.

وی با تاکید بر اینکه این امر با توجه به شرایط کاری و سلامت روحی و روانی جسمی کارکنان و مدیران خدوم مترو و افزایش احساس احترام و ارزشمندی در بین این عزیزان محقق نمی شود. گفت ما باید کاری کنیم حال مردم، نشاط جامعه و افرادی که از خدمات مترو که بزرگترین شرکت خدماتی است و مستقیما با مردم در ارتباط است افزایش یابد و این امر مستلزم خوب کردن حال کارکنان و همکارانم در این شرکت است.

مهدی شایسته اصل خاطرنشان کرد: بدون منابع انسانی شاد، دغدغه مند و مردم دوست خدمت رسانی به مردم کارسختی است از شهروندان تهرانی انتظار می رود که با همه بزرگواری خود به ما کمک کنند تا در تحقق این هدف موفق شویم تا بتوانیم زمان که مهم ترین سرمایه آنها است با ارائه خدمات نوین و هوشمند حفظ و حال آنها را خوب کنیم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما