آخرین تحولات بازار طلا و ارز پایتخت

زلزله برجام در بازار دلار ، سکه و طلا

کدخبر: 458347
اقتصادنیوز : بازار ارز و طلای تهران امروز سه شنبه 9 آذر 1400 با اخبار برجام شاهد زلزله قیمتی دلار ، قیمت سکه و قیمت طلا بود.

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار در ساعات پایانی معاملات نقدی روز گذشته با 29 هزار و 530 تومان بسته شد. این افزایش قیمت در حالی رخ داد که طرف های مذاکره کننده برجام  در وین در حال گفتگو بودند. بعد از اولین روز مذاکره زلزله ای کم ریشتر در بازار ارز تهران اتفاق افتاد و پس لرزه های آن در بازار  ارز امروز سه شنبه 9 آذر 1400 نمایان شد.

قیمت دلار  در بازار ارز امروز با افت 430 تومانی بر روی 29 هزار و 100 تومان قرار گرفت. دلار در روند بازار ارز امروز برای ساعاتی مرز 29 هزار تومان  را  هم از دست داد  اما با مقاومت توانست بار دیگر  به بالای 29 هزار تومان برسد. قیمت دلار در ساعت 17:37 دقیقه به وقت تهران با 29 هزار و 200 تومان معامله شد. 

قیمت درهم ریزش کرد

قیمت درهم روز گذشته وارد کانال 8 هزار تومان شد و با 8 هزار 50 تومان معامله شد. قیمت درهم در ابتدای معاملات امروز این کانال  را از دست داد و با 90 تومان کاهش با قیمت 7 هزار و 960 تومان خرید و فروش شد.  قیمت درهم در ادامه بار دیگر ریزش کرد و با 7 هزار و 920 تومان  خرید و فروش شد.  با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (3.673) عدد 29 هزارو 90 تومان به دست می‌آمد که نسبت به قیمت دلار در بازار  110 تومان پایین تر بود.  

تداوم روند نزولی قیمت سکه و طلا 

بازار جهانی طلا امروز شاهد رشد قیمت اونس طلا بود. این فلز زرد رنگ  در بازار امروز با 1795 دلار مبادله شد. در بازار داخلی هم قیمت طلا 18 عیار  امروز   18 هزار و 400 تومان پایین رفت و 1 میلیون و 251 هزار و 100 تومان  را برای خود ثبت کرد. قیمت سکه نیز  دیروز با 12 میلیون و 685 هزار تومان بسته شد. قیمت سکه در انتهای معاملات امروز 130 هزار تومان  کاهش یافت و با 12 میلیون و 555 هزار تومان خرید و فروش شد. با احتساب قیمت 29 هزار 200 تومان برای دلار اندازه قیمت واقعی سکه 12 میلیون و 339 هزار تومان بود  و حباب قیمتی سکه 1.74 درصد به دست می‌آمد. 
 

برجام زیر ذره بین معامله گران بازار ارز تهران

امروز دومین نشست برجامی  برای رسیدگی به تحریم‌های غیرانسانی ایالات متحده  علیه ایران برگزار شد. معامله گران بازار ارز تهران با ذره بین  اتفاقات برجام را رصد می کنند.  دیپلمات های ارشد گروه ۱+۴، اتحادیه اروپا و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران دیروز با تاکید طرف ایرانی  توافق کردند که به این مساله با اولویت پرداخته شود. طبق مذاکرات انجام شده، کارگروه دیگری هم در خصوص مسائل هسته‌ای تشکیل خواهد شد اما جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت اولویت بخشی به دستورکار رفع تحریم‌ها اصرار دارد.
میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین، در صفحه توییترش در پاسخ به سوال یکی از کاربران مبنی بر این که آیا آمریکا در لغو تمامی تحریم‌های ایران جدی است، گفت: آمریکا آمادگی‌اش برای لغو تمامی تحریم‌های ناسازگار با برجام را در ازای بازگشت ایران به پایبندی کامل به توافق هسته‌ای تایید می‌کند. اما در دیپلماسی دوجانبه این جزئیات هستند که دردسرسازند.

اولیانوف گفت : ایران و غرب در مذاکرات بر سر بسیاری از مسائل، اختلافات بزرگی دارند،  تهران هنوز آماده گفتگوی مستقیم با واشنگتن در مذاکرات وین نیست  اینجا هیچ چیز تغییر نکرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما