مدیر عامل شرکت مترو اعلام کرد؛

برگزاری مانورهای ایمنی در کارگاه‌‌های شبکه مترو

کدخبر: 460953
اقتصادنیوز: علی امام، مدیر عامل شرکت مترو تهران اعلام کرد: مطابق دستورالعمل‌های ابلاغی، مانورهای ایمنی در سطح کارگاه‌‌های فعال شرکت مترو تهران برگزار می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر،  گفت: به منظور پیشگیری از بروز حوادث متداول کار در فضاهای زیرزمینی که منشأ انسانی و یا طبیعی دارند، آموزش‌های لازم و مانورهای ایمنی بعضاً حتی به صورت روزانه در کارگاه‌های عملیاتی شبکه مترو برگزار می‌شود.

وی افزود: در برخی کارگاه‌ها مثل کارگاه احداث ایستگاه توحید در خط ۷ نیز که شرایط خاصی دارند، دستورالعمل‌های ایمنی با ملاحظات سختگیرانه‌تری دنبال می‌شود تا حادثه‌ای رخ ندهد.

امام در ادامه افزود: عملیات عمرانی خصوصاً در فضاهای زیرسطحی، معمولاً با مخاطراتی همراه است که اگر پیمانکاران موارد و توصیه‌های ایمنی را به طور دقیق رعایت نکنند، خسارات جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت. این امر در حالی است که نمایندگان واحد HSE (ایمنی، بهداشت و محیط زیست) دائماً در کارگاه‌های فعال شرکت مترو مراقب اوضاع هستند و موارد لازم را به دست‌اندرکاران مربوطه گوشزد می‌کنند.

مدیر عامل شرکت مترو در پایان گفت: بروز حوادثی که منجر به جرح و یا فوت عوامل اجرایی پروژه‌های عمرانی می‌شود، تبعات اجتماعی جبران‌ناپذیری برای خانواده فرد حادثه دیده در پی خواهد داشت و به همین سبب ملاحظات ایمنی را با حساسیت مضاعف و برگزاری جلسات متعدد آموزشی و عملی در کارگاه‌های ساخت مترو دنبال می‌کنیم تا حلاوت اقدامات عمرانی برای هیچ شخص و خانواده‌ای به خاطره‌ای مکدر تبدیل نشود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما