خریداران بازار ارز محتاط شدند

روز دشوار بازار ارز /پیش بینی قیمت دلار در آستانه مذاکرات وین

کدخبر: 464144
اقتصادنیوز: قیمت دلار در هفته گذشته با 30 هزار و 150 تومان بسته شد.اما معامله گران سرنوشت قیمت دلار در بازار ارز امروز 4 دی 1400 را چگونه پیش بینی کرده اند؟

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار در ابتدای معاملات هفته  گذشته  در سطح 29 هزار و 910 تومان قرار داشت، اما کانال 30 هزار تومانی را رد کرد و در پایان هفته به نرخ 30 هزار و 150 هزار تومان رسید.

دلار در کمین برجام

 نرخ 30 هزار تومان در حال حاضر یک تکیه‌گاه برای دلار شده که در این محدوده نوسان می‌کند. اما نوسان‌گیران در تلاشند که پیش از توافق احتمالی، نرخ را به سطح بالاتری ببرند .

 اخبار جدید رسیده پیرامون مذاکرات هسته‌ای وین شاید بتواند معادلات بازار را در هفته جاری تغییر دهد. اخبار منتشر شده در روز پنج‌شنبه و جمعه شامل خبر سفر قریب‌الوقوع رئیس دولت به مسکو و علاقه‌مندی تمامی طرفین مذاکره به احیای فوری برجام، می‌تواند بر روند قیمت دلار اثر قابل توجهی بگذارد. 

از نگاه برخی تحلیلگران بازار ارز، شروع سریع تر مذاکرات موجب خواهد شد که خریداران با احتیاط بیشتری رفتار کنند. با چنین نگاهی می توان انتظار داشت که در روز شنبه نیز افزایشی ها دست بالا را در بازار نداشته باشند. با این حال، دیشب برخی از معامله گران سعی می کردند اخباری را برجسته کنند که احتمال رسیدن به توافق را کم رنگ جلوه دهد.

آن ها با استفاده از همین ترفند توانستند قیمت اسکناس آمریکای را در معاملات پشت خطی به اطراف محدوده ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومانی هدایت کنند. با این حال، دلار در روز جاری می تواند کار دشواری برای ادامه مسیر شبانه افزایشی داشته باشد.


در اکوایران ببینید؛

پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم

قیمت درهم در معاملات پشت خطی روز گذشته  8 هزار و 200  تومان اعلام شد که نسبت به معاملات نقدی روز پنجشنبه روز  40 تومان پایین رفته بود  قیمت طلایی درهم نیز   شب گذشته بر روی 8 هزارو 230 تومَان قرار گرفت . معامله گران معتقدند  قیمت درهم بالای  این عدد برسد، رسیدن آن به 8 هزار و 350 تومان نیز محتمل است. 

پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی

قیمت دلار فردایی شب گذشته بر روی 30 هزار و  200  قرار گرفت که نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی  چهارشنبه شب گذشته 50 تومان پایین رفته بود.بنابراین معامله گران  دلار فردایی به قیمت دلار  فردا را نزولی پیش بینی کرده اند.

پیش بینی قیمت دلار از کانال هرات

در معاملات پشت خطی دلار هرات شب گذشته قیمت دلار  بر روی 30 هزار تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت چهارشنبه شب گذشته 150 تومان کاهش  داشت.  چهار شنبه شب در معاملات پشت خطی قیمت دلار  بر روی 30 هزار و  150 تومان قرار داشت.  بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال  افت قیمت دلار  رفتند. در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز  4 دی 1400 پایین می رود

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما