جزئیات طرح پیش فروش سایپا

این خودرو، پیش فروش سایپا را بهم ریخت

کدخبر: 465348
خودرو سازی سایپا در طرح پیش فروش خود دو هزار و ۷۰۰ دستگاه ساینا S را عرضه کرد. بنابراین حدود ۳۶ درصد محصولات عرضه شده در طرح پیش فروش به این خودرو اختصاص داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکو ایران، در این دو طرح در مجموع نزدیک به ۱۲۴ هزار و ۲۰۰ متقاضی شرکت کردند. به رغم عرضه هفت محصول در هر یک از دو طرح فروش اما ساینا S توانست گوی سبقت را از بقیه محصولات برباید و به تنهایی بیش از ۳۶ درصد تقاضا را به خود جلب کند. به عبارت دیگر در مجموع بیش از ۴۵ هزار و ۷۰۰ نفر به دنبال دریافت این خودرو از مسیر طرح های یاد شده بودند. تعداد متقاضیان این محصول در پیش فروش سایپا حدود ۳۵ هزار نفر اعلام شد و بیش از ۱۰ هزار ۷۰۰ نفر نیز تلاش کردند این خودرو از طریق شرکت در طرح مشارکت در تولید در اختیار بگیرند.

اما سایپا در دو طرح فروش خود در مجموع چه تعداد خودرو را عرضه کرد؟ خودروساز ساکن کیلومتر ۱۵ جاده مخصوص طی دو طرح یاد شده حول و حوش ۱۰ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو را در قالب هفت محصول معرض انتخاب مشتریان قرار داد. سهم طرح پیش فروش هفت هزار و ۵۰۰ دستگاه و سهم طرح مشارکت در تولید سه هزاز دستگاه بود.

اما توزیع محصولات در طرح پیش فروش به چه صورت اتفاق افتاد؟ غول نارنجی جاده مخصوص در طرح پیش فروش خود دو هزار و ۷۰۰ دستگاه ساینا S را عرضه کرد. بنابراین حدود ۳۶ درصد محصولات عرضه شده در طرح پیش فروش به این خودرو اختصاص داشت. بعد از ساینا S کوییک معمولی در جایگاه دوم بیشترین عرضه قرار گرفت. نارنجی های جاده مخصوص برای طرح پیش فروش خود عرضه هزار و ۱۰۰ دستگاه کوییک را در نظر گرفتند. این تعداد کوییک حدود ۱۵ درصد از کیک عرضه سایپا را در طرح پیش فروش به خود اختصاص داد. رتبه سهم عرضه به طور مشترک به کوییک S و شاهین اختصاص پیدا کرد.

خودروساز ساکن کیلومتر ۱۵ جاده مخصوص در طرح پیش فروش خود در مجموع دو هزار دستگاه از دو محصول یاد شده عرضه کردند که سهم هر یک هزار دستگاه بود. بنابراین شاهین و کوییک S هر یک سهم ۱۳ درصدی را از کیک پیش فروش سایپا را تشکیل دادند.

کوییک R نیز با عرضه ۷۰۰ دستگاهی رتبه چهارم عرضه را به دست آورد. عرضه این تعداد کوییک R سهم حدود ۱۰ درصدی از محصولات عرضه شده را به خود تخصیص داد.

‍پراید وانت نیز ۶۰۰ دستگاه عرضه شد تا با سهم ۸ درصدی در پیش فروش سایپا رتبه پنجم را کسب کند.

در قعر جدول عرضه سایپا در اولین پیش فروش زمستانه نیز کوییک R قرمز با عرضه ۴۰۰ دستگاهی و سهم ۵ درصدی قرار دارد.

جدول عرضه محصولات سایپا

اما هرم تقاضا برای این طرح پیش فروش چگونه ساخته شد؟ همان طور که ذکر شد در راس این هرم متقاضیان ساینا S با حدود ۳۵ هزار نفر قرار دارند. بعد از ساینا S مشتریان شاهین با حدود ۱۶ هزار و ۴۵۰ نفر سطح دوم هرم تقاضا را ساختند. کوییک معمولی اندکی کمتر از شاهین متقاضیان را به خود جلب کرد. این خودرو با جلب حدود ۱۶ هزار و ۲۵۰ نفر سطح سه هرم را به خود اختصاص داد. کوییک  S با تقاضی حدود ۱۳ هزار و ۳۰۰ نفری سطح چهارم هرم تقاضا را تشکیل داد. کوییک R نیز نزدیک هشت و ۱۰۰ نفر را به صف کرد و با این تعداد مشتری سطح پنجم هرم را تشکیل داد. پراید وانت سطح ۶ را با حدود چهار هزار و ۲۵۰ نفر به خود اختصاص داد و کف هرم تقاضای پیش فروش سایپا توسط کوییک R قرمز شکل گرفت.

متقاضیان محصولات سایپا

خودروساز کیلومتر ۱۵ جاده مخصوص در طرح مشارکت در تولید خود سه هزار دستگاه خودرو عرضه کرد و با عرضه این تعداد خودرو نزدیک به ۲۸ هزار متقاضی را به صف کرد.

اما توزیع محصولات در طرح مشارکت در تولید به چه صورت اتفاق افتاد؟ غول نارنجی جاده مخصوص در طرح مشارکت در تولید خود هزار و ۵۰ دستگاه ساینا S را عرضه کرد. بنابراین حدود ۳۵ درصد محصولات عرضه شده در طرح مشارکت در تولید به این خودرو اختصاص داشت. بعد از ساینا S سه محصول کوییک معمول، کوییک S و شاهین هر یک با عرضه ۵۰۰ دستگاهی رتبه دوم را به صورت مشترک کسب کردند و هر یک سهم ۱۷ درصدی در جدول توزیع محصولات در طرح مشارکت در تولیداین خودروساز به خود اختصاص دادند. نارنجی های جاده مخصوص ۲۰۰ دستگاه پراید وانت را در طرح مشارکت در تولید خود عرضه کردند. این تعداد پراید وانت سهم ۶ درصدی از کیک عرضه سایپا در طرح مشارکت در تولید داشت. کوییک R قرمز ۱۵۰ دستگاه عرضه شد و سهم ۵ درصدی داشت و کوییک R نیز با عرضه صد دستگاهی سه درصد از کیک عرضه سایپا را در اولین طرح مشارکت در تولید زمستانه به خود اختصاص داد.   

محصولات مشارکت در تولید سایپا

اما هریک محصولات عرضه شده در طرح مشارکت در تولید چه تعداد متقاضی را به صف کرد؟ همان طور که ذکر شد متقاضیان ساینا S با حدود ۱۰ هزار و ۷۰۰ نفر طولانی ترین صف را در این طرح مشازکت در تولید تشکیل دادند. بعد از ساینا S مشتریان کوییک با حدود چهار هزار و ۸۵۰  نفر مقام دوم طولانی ترین صف را به نام خود ثبت کردند. شاهین اندکی کمتر از کوییک معمولی متقاضیان را به خود جلب کرد. این خودرو با جلب حدود چهار هزار و ۷۵۰ نفر رتبه سوم را خود اختصاص داد. کوییک  S با تقاضای حدود سه هزار و ۹۰۰ نفری جایگاه بعدی را اشغال کرد. کوییک R قرمز نیز نزدیک به هزار و ۶۰۰ نفر را به صف کرد. . پراید وانت بیش از هزار و ۴۰۰ متقاضی را به خود جلب کرد. کوتاه ترین صف تقاضا نیز برای کوییک R با حدود ۶۶۰ متقاضی تشکیل شد.

متقاضیان مشارکت در تولید سایپا

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما