ادعای عجیب یک روزنامه دولتی درباره ارزان شدن قیمت مرغ و تخم مرغ

کدخبر: 465602
روزنامه دولتی ایران مدعی است: مرغ کیلویی۲۷هزارتومان شده یعنی۴هزارتومان هم ارزانتر از قیمت مصوب!

به گزارش اقتصادنیوز، روزنامه ایران نوشت:

قیمت مصوب هر کیلو مرغ ۳۱ هزارتومان است که مشاهدات میدانی نشان می‌دهد این قیمت‌ها در بسیاری از فروشگاه‌های عرضه مرغ تا ۲۷ هزار تومان کاهش یافته است. قیمت مصوب شانه ۳۰ تایی تخم مرغ هم ۴۳هزار تومان تعیین شده است که در بازار تا ۳۹هزار تومان کاهش یافته است.

در روزهای گذشته انتشار اخباری در مورد قطع ارز ترجیحی از اول دی، موجب ایجاد بی‌ثباتی و بالارفتن قیمت مرغ و تخم مرغ در بازار شده و قبل از اینکه اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی شروع شود قیمت دو محصول مرغ و تخم مرغ افزایش یافته بود. با توجه به تأکید مسئولان وزارت جهاد کشاورزی در این خصوص که ارز ۴۲۰۰ تومانی نهاده‌ها در دیماه تأمین شده است، فعالان بازار می‌گویند دلیلی برای بالا رفتن قیمت مرغ و تخم مرغ بازار وجود ندارد.

پیش از این قیمت این دو محصول ۴ هزار تومان کمتر از نرخ مصوب دولتی هر کیلو مرغ ۲۷ هزار تومان و شانه تخم مرغ ۳۹ هزار تومان به فروش می‌رفت و بعد از چند روز افزایش قیمت، در بازار دوباره قیمت مرغ و تخم مرغ کاهشی شده است. اما در فروشگاه‌ها مرغ قطعه‌بندی که به‌صورت بسته‌بندی فروخته می‌شود قیمت‌هایی نامتعارف دارد که حتی دو برابر قیمت مرغ سالم است. مثلاً قیمت بسته ۱۸۰ گرمی سینه مرغ ۱۰۰ هزار تومان است که حتی بیش از دو برابر قیمت مصوب است.
فروردین امسال با کاهش تولید و افزایش قیمت مرغ، فروش مرغ به‌صورت قطعه‌بندی ممنوع شد و فقط چند شرکت مجوز فروش داشتند، بعد از آن و با ثبات بازار، مجوز فروش مرغ قطعه‌بندی دوباره داده شد اما آنچه در بازار می‌بینیم قیمت بالای آن است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما