گزارش نیمروزی از بازار ارز، سکه و طلا؛

قیمت سکه صعودی شد /ردپای رئیسی در بازار ارز

کدخبر: 466045
اقتصادنیوز : بازار ارز و طلای امروز شاهد رشد قیمت دلار متشکل بود قیمت سکه و طلا نیز صعودی شد.

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار متشکل در ابتدای معاملات نقدی بازار متشکل امروز نسبت به عصر روز پنجشنبه 6 تومان بالاتر بود. این اسکناس آمریکایی در بازار امروز با 27 هزار و 185 تومان معامله شد. قیمت دلار متشکل در نیمه معاملات امروز  بر روی27 هزار و 180 تومان قرار گرفت. همچنین قیمت دلار آمریکا در معاملات امروز بازار با افت 50 تومانی نسبت به ظهر پنج‌شنبه آغاز کرد. 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو امروز ۱۴۰۰/۱۰/۱۱

 

قیمت دلار و قیمت یورو در صرافی ثابت ماند

قیمت دلار و قیمت یورو در صرافی ملی امروز شنبه نسبت به روز پنجشنبه گذشته ثبات ماند.  بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا ۲۶,۸۵۸ (بیست و شش هزار  وهشتصد و پنجاه و هشت تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۷,۳۹۵ (بیست و هفت هزار سیصد و نود و پنج  تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو  ۲۹,۹۷۰( بیست و نه هزار و نهصد و هفتاد تومان) و قیمت فروش یورو ۳۰,۵۷۵(سی  هزار  پانصد و هفتاد و پنج  تومان) است.

در بازار سکه چه خبر بود؟

بازار جهانی طلا امروز شاهد صعود این فلز زرد رنگ بود. قیمت اونس طلا امروز  از ۱۸۲۷ دلار  به ۱۸۳۰ (یک هزار و هشتصد و سی ) دلار  رسید.این افزایش قیمت یک شوک برای رشد قیمت سکه و قیمت طلا در بازار داخلی ایران شد. قیمت طلا 18 عیار در بازار امروز هزار و 600 تومان بر ارزش خود افزود و با 1 میلیون و 299 هزار و 100 تومان معامله شد. قیمت سکه نیز امروز 10 هزار تومان گران شد  و با 13 میلیون و 140 هزار تومان مبادله شد. 

اثر رئیسی بر بازار ارز

 امروز اولین روز سال نو میلادی بود و  مذاکرات احیای برجام برای تعطیلات سال نو تا روز دوشنبه به تعویق افتاد. آخرین خروجی‌های مذاکرات نشان می‌داد فضا نسبت به دور قبل تغییر کرده بود. به نوعی به نظر می‌رسید جدیت طرفین در این دور برای حصول توافق بیشتر است. همین سیگنال‌ها باعث شد، روند قیمتی دلار در این دور با دور قبلی متفاوت باشد و ضمنا نوسانات شدید قیمتی مانند دور قبل در بازار دلار مشاهده نشود.

در جدیدترین اظهاران نیز اولیانوف در مورد حصول توافق در اوائل سال آینده اظهار امیدواری کرد.

از اخباری که در شبکه‌های اطلاع‌رسانی مبادله ارز جلب توجه می‌کرد می‌توان به چند مورد اشاره کرد. رئیس جمهور ایران معتقد است تورم روند نزولی به خود گرفته و در چند ماه کار دولت جدید بین ۳۰ تا ۴۰ درصد صادرات به کشورهای همسایه افزایش یافته است.

تیتر یک
از دست ندهید