ازبکستان: سیب زمینی‌های صادراتی ایران هیچ مشکلی نداشته است

کدخبر: ۴۶۶۰۸۹
اقتصادنیوز: به‌دنبال برگشت خوردن سیب‌زمینی‌های ایرانی از ازبکستان، هیأتی از ازبکستان برای انجام هماهنگی‌های لازم در این باره وارد کشور شدند و سپس اعلام کردند که از آن تاریخ به بعد سیب‌زمینی‌های صادراتی ایران هیچ مشکلی نداشته است.
ازبکستان: سیب زمینی‌های صادراتی ایران هیچ مشکلی نداشته است

به گزارش اقتصادنیوز اقتصادنیوز به نقل از مهر، آژانس حفظ نباتات قرنطینه جمهوری ازبکستان در نامه‌ای در تاریخ ۲۷ دسامبر (دوشنبه ۶ دی ۱۴۰۰) به وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفظ نباتات کشور ضمن تمجید از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفظ نباتات ایران با اشاره به توافقات انجام شده در ملاقات کارشناسان ازبکی با مسئولان ایرانی که در تاریخ ۱۲ تا ۱۷ نوامبر ۲۰۲۱ برای تقویت بهداشت گیاهی صادرات سیب زمینی از ایران به ازبکستان صورت گرفته و ملاحظات مطرح شده در این زمینه اعلام کرده است: تاکنون هیچ گونه آفتی بر روی سیب زمینی صادر شده به کشور ازبکستان مشاهده نشده است. در این نامه همچنین اظهار امیدواری شده همکاری‌های دوجانبه بین طرفین افزایش پیدا کند.

براساس این گزارش به دنبال برگشت خوردن سیب زمینی‌های ایرانی که به دلیل وجود خاک بیش از اندازه در محموله‌ها این اتفاق افتاده بود، هیأتی از ازبکستان برای انجام هماهنگی‌های لازم در این زمینه به ایران آمدند که این ملاقات در آبان ماه بوده و هیأت ازبکی اعلام کرده که از آن تاریخ به بعد سیب زمینی‌های صادراتی ایران هیچ مشکلی نداشته است.

ازبکستان اعلام کرد سیب زمینی های صادراتی ایران سالم است

 
تیتر یک
کارگزاری مفید