طلا در مسیر صعود

افت قیمت سکه به فرمان دلار!

کدخبر: ۴۶۶۱۳۴
اقتصادنیوز : در بازار ارز و طلای امروز شنبه 11 دی 1400 قیمت سکه همزمان با افت نسبی قیمت دلار متشکل پایین رفت. قیمت طلا نیز بر مدار صعود قرار گرفت.
افت قیمت سکه به فرمان دلار!

به گزارش  اقتصادنیوز  ،  قیمت دلار  در بازار متشکل امروز شنبه 11 دی 1400  با 27 هزار و 185 تومان آغاز به کار کرد و در ساعات پایانی معاملات نقدی با افت 5 تومانی بر روی 27 هزار و 180 تومان قرار گرفت. 


در اکو ایران ببینید، 

افت قیمت سکه به فرمان دلار 

قیمت اونس طلا در بازار جهانی امروز با رشد تقریبا 3 دلاری توانست  به یک قدمی مرز 1830دلار برسد . قیمت این فلز گران بهای جهانی امروز 1829.8  دلاربود. تحلیل‌گران تکنیکال معتقدند 1830 دلار یک مرز مهم برای قیمت طلاست. قیمت طلا در پایان معاملات روز جمعه روی 1829.8 دلار قرار گرفت. رشد قیمت طلا در روزهای پنج‌شنبه و جمعه قابل توجه بود. قیمت طلا عصر جمعه نسبت به صبح پنج‌شنبه حدود 30 دلار معادل حدود 1.7 درصد بالاتر بود. 

در بازار داخلی ایران  هم عصر امروز قیمت طلا 18 عیار نسبت به عصر روز پنجشنبه  1 هزار و 400 تومان بالا  رفته بود و برروی 1 میلیون و 298 هزار و 900 تومان قرار گرفت.  قیمت سکه هم امروز در ابتدای معاملات نقدی رشد کرد اما در ادامه روند بازار امروز  قیمت سکه تحت تاثیر افت قیمت دلار قرار گرفت. این فلز زرد رنگ امروز 35 هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و با 13 میلیون و 95 هزار تومان معامله شد.  

لفاظی اسرائیل در بازار ارز تهران

امروز اولین روز سال نو میلادی بود و  مذاکرات احیای برجام برای تعطیلات سال نو تا روز دوشنبه به تعویق افتاد معامله گران بازار ارز در انتظار شروع مذاکرات وین  نشسته اند. اولیانوف آخرین دور مذاکرات این هفته را «مثبت» توصیف کرد و گفت «در این مرحله می‌توانم بگویم توافق بر سر احیای برجام تا نیمه اول فوریه واقع بینانه است، اگرچه چندین موضوع مهم سیاسی و فنی باقی مانده است».وی خاطرنشان کرد: «ما در مورد یک پیش نویس چند صفحه‌ای صحبت می کنیم، نمی توان فقط یک یا دو حوزه مشکل را شناسایی کرد».

همچنین  معامله گران به اظهارات وزیر امور خارجه اسرائیل هم  توجه کردند. او به تبعیت از پیشینیان خود و همزمان با حصول پیشرفت در مذاکرات وین به اظهارات ضد ایرانی پرداخت. وزیر خارجه اسرائیل ادعا کرده این رژیم در حمله احتمالی علیه تاسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی ممکن است آمریکار را هم در جریان نگذارد و برای دفاع از امنیت خود نیازی به کسب اجازه از آمریکا ندارد. «یائیر لاپید» گفت: تل آویو آماده است مجموعه‌ای از توانایی ها و قابلیت ها را برای محافظت از خود در برابر آنچه که ادعا می‌کند تهدید ایران است، به کار گیرد.

 

تیتر یک
کارگزاری مفید