پیش بینی قیمت دلار امروز 19 دی 1400

پیام جدید از مذاکرات وین به بازار دلار در ایران

کدخبر: 467734
اقتصادنیوز: بازار ارز روز گذشته شاهد افت قیمت دلار بود اما معامله گران قیمت دلا، بازار ارز امروز یکشنبه 19 دی 1400 را چگونه پیش بینی کرده اند؟

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار در ادامه روند کاهش هفته گذشته دیروز هم افت کرد. این اسکناس آمریکایی روز گذشته  80 تومان  پایین رفت و با قیمت 28 هزار و 470 تومان معامله شد.

رکوددار افزایش و کاهش قیمت کالاهای خورکی در آذرماه +نمودار

تداوم افت قیمت دلار و سکه / ردپای ارز 4200 تومانی در بازار تهران

 

 

کاهش قیمت دلار در حالی اتفاق افتاد که قیمت درهم نیز که هفته گذشته مرز 8 هزار تومان را از دست داده بود نتوانست به بالای این مرز برسد. قیمت درهم دیروز  80 تومان ارزان شد  و ر روی مرز 7 هزار و 780 تومان قرار داشت. 

سه اهرم پرفشار بر روی قیمت دلار

 در این روزها، اخبار مثبت از مذاکرات، تغییر انتظارات فعالان و افزایش عرضه فروش و احتمال آزادسازی ارزهای بلوکه شده، روی قیمت دلار فشار وارد می‌کند.

به گفته برخی از کارشناسان و تحلیلگران بازار ارز تهران، فشار فروش و جو روانی حاکم بر بازار بسیار قوی‌تر از میل معامله‌گران بوده و با توجه به شرایط موجود در فضای وین، کشور، نرخ ارز فعلا در سراشیبی قیمتی قرار گرفته است.

 این تحلیلگران با بررسی برآیند حرکت نمودار قیمت دلار در ۳ هفته گذشته بر این باورند که نرخ ارز تصمیم خود را برای کاهش قیمتی گرفته و حداقل تا مشخص نشدن نتیجه دقیق مذاکرات هسته‌ای وین، آینده بازار همچنان می‌تواند کاهشی باشد.

پیام جدید باقری به بازار دلار 

خوشبینی نسبت به نتایج مذاکرات هسته ای روز به روز بیشتر می شود و این مساله شدت فروش های ارزی را بیشتر می کند.در تازه ترین سیگنال مثبت، مذاکره کننده ارشد ایران در تازه‌ترین ارزیابی خود از روند گفتگو‌هایی که با محور احیای برجام جریان دارد بیان داشت که موارد اختلاف موسوم به پرانتز‌های باز رو به کاهش است. وی همچنین تائید کرد که مذاکرات رو به جلو و در حال پیشرفت است.‌‌ برخی از فعالان باور دارند که چنین صحبتی می تواند منجر به افت دلار به کانال ۲۷ هزار تومانی در روز دوم هفته شود.

برخی از معامله گران معتقدند به این زودی ها توافقی درباره برجام حاصل نمی شود . این عده باور دارند که خریدهای معامله گران از دامنه ۲۷هزار و ۸۰۰ الی ۲۸ هزار  و ۲۰۰ تومان آغاز خواهد شد و زمینه ساز تغییر مسیر روند بازار را فراهم خواهد آورد.

اما معامله گران قیمت دلا، بازار ارز امروز یکشنبه  19 دی 1400 را چگونه پیش بینی کرده اند؟ 

پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم

قیمت درهم در معاملات پشت خطی روز گذشته هم زیر مرز 8 هزار تومان بود. قیمت درهم دیشب بر روی 7 هزار و 720 تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت معاملات نقدی روز شنبه 60 تومان پایین  رفته بود.  قیمت طلایی درهم نیز  شب گذشته بر روی 7هزار و 800 تومان قرار گرفت. معامله گران معتقدند اگر  قیمت درهم بالای  این عدد برسد، رسیدن آن به 8 هزار تومان نیز محتمل است

پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی

قیمت دلار فردایی در معاملات پشت خطی شب گذشته تا نزدیک کانال 29 هزار تومان پیشروی کرد اما نتوانست این کانال را فتح کند. این اسکناس آمریکایی در معاملات پشت خطی شب گذشته بر روی 28 هزار و 830 تومان قرار داشت. که  نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی جمعه شب ثابت بود. بنابراین  سیگنال نزول یا صعود از این کانال مخابره نشد.

پیش بینی قیمت دلار از کانال هرات

در معاملات پشت خطی دلار هرات شب گذشته قیمت دلار  28 هزار و 710 تومان بود که نسبت به قیمت جمعه شب  40  تومان  پایین رفته بود. 

جمعه شب  در معاملات پشت خطی قیمت دلار  بر روی 28  هزار و 750 تومان قرار داشت. بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال  کاهش  قیمت دلار  رفتند. در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز یکشنبه 19 دی 1400 پایین می رود

 

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران، ۴ بهمن

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات۴ بهمن در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است:

از دست ندهید
بلیط هواپیما