مالیات خودروهایی سواری تعیین شد

کدخبر: 470208
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ صبح امروز درباره مالیات خودروهایی سواری توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، رحیم زارع پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود، پیرامون درخصوص تصمیمات این کمیسیون در حوزه درآمدهای مالیاتی دولت در سال آینده، گفت: کمیسیون تلفیق مالیات خودروی سواری و وانت دوکابین دارای شماره انتظامی شخصی در اختیار مالکان(چه افراد خانوار و چه فرزندان کمتر از ۱۸ سال تحت تکفل) را بر اساس مجموع ارزش به این صورت مصوب کرد: تا سقف یک میلیارد تومان، همونین تا مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مازاد بر سقف قبلی یک درصد و تا مبلغ ۳ میلیارد تومان نسبت به مازاد سقف قبلی ۲ درصد، مشمول مالیات خودرو نخواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین تا مبلغ ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نسبت به مازاد سقف قبلی ۳ درصد، نسبت به مازاد ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ۴ درصد مشمول مالیات خودرو نخواهد شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق در ادامه بیان کرد: کمیسیون تلفیق نرخ مالیات واحدهای مسکونی و باغ ویلا های گران قیمت را به این صورت تصویب کرد؛  تا سقف ۱۰ میلیارد تومان معاف از مالیات، نسبت به مازاد سقف قبلی تا ۱۵ میلیارد تومان، یک در هزار، نسبت به مازاد سقف قبلی تا ۲۵ میلیارد تومان، ۲ در هزار، نسبت به مازاد سقف قبلی تا ۴۰ میلیارد تومان، ۳ در هزار، نسبت به مازاد سقف قبلی تا ۶۰ میلیارد تومان، ۴ در هزار و نسبت به مازاد سقف قبلی، ۵ در هزار.

وی در ادامه اظهار داشت: در جلسه امروز نرخ ۴ درصد حقوق گمرکی برای کالاهای اساسی مانند دارو تجهیزات و ملزومات پزشکی و نهاده‌های کشاورزی و دامی ذکر شده در بودجه ۱۴۰۱، به یک درصد کاهش یافت. زیرا اخذ نرخ ورودی ارز ۲۳ هزار تومانی است. همچنین بدهی های بانکی و مالیاتی مربوط به طرح های برق آبی و مطالبات پیمانکاران و مشاوران این طرح ها از محل مطالبات وزارت نیرو و شرکت توانیر از دولت بابت مابه التفاوت قیمت‌های تکلیفی و تمام شده برق به صورت جمعی- خرجی تا سقف ۱۰ میلیارد تومان قابل تسویه و تهاتر خواهد بود.

زارع در رابطه با توسعه اشتغال زندانیان، بیان کرد: برای توسعه اشتغال زندانیان حین حبس با همکاری بخش عمومی غیر دولتی، سود حاصل از سرمایه گذاری بخش عمومی غیردولتی در پوسته زندان ها(بخش هایی مانند کارافرینی و...) پس از تأیید سازمان زندان‌ها از مالیات معاف شد. همچنین کمیسیون تلفیق با هزار میلیارد تومان انتشار اوراق برای تجهیزات جمعیت هلال احمر در سقف ۸۸ هزار میلیارد تومان بودجه دولت موافقت کرد.

وی اضافه کرد: شهرداری های شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر موظفند بابت صدور هر فقره پروانه ساختمانی اعم از مسکونی، صنعتی و تجاری، ۲ درصد عوارض از متقاضیان پروانه وصول کنند تا به حساب درآمد عمومی در اختیار نیروی انتظامی قرار دهند. همچنین کلیه رده های بسیج، پایگاه های مقاومت و سالن‌های ورزشی و امدادی، پاسگاه‌ها، کلانتری‌ها و موزه های دفاع مقدس از پرداخت حق انشعاب آب و فاضلاب،  برق و گاز معاف شدند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق ادامه داد: کلیه واحدهای آموزشی، مدارس دولتی وزارت آموزش و پرورش از پرداخت هزینه های آب و فاضلاب، برق و گاز در سطح الگوی مصرف معاف شدند. همینطور شرکت های آب منطقه‌ای استان ها و آب و برق خوزستان مکلف شدند از محل منابع داخلی خودشان و بخشی از اعتبارات تعادل بخشی و تغذیه مصنوعی در قالب وجوه اداره شده نسبت به تأمین هزینه های خرید و نصب شمارشگر حجمی و هوشمندسازی چاه‌های آب کشاورزی اقدام کنند. همچنین اصل و مبلغ تسهیلات پرداختی بدون دریافت سود و باید اقساطی باشد.

تیتر یک
  • ضعف دلار ادامه پیدا می‌کند؟

    اقتصادنیوز: به گفته بسیاری از تحلیلگران، بزرگترین عامل محرک حرکت صعودی طلا، در روزهای اخیر روند نزولی شاخص دلار آمریکا …

از دست ندهید
فلای تودی