خبر خوب رئیس جمهور برای کشاورزان / باید اقتصاد روستا فعال شود

کدخبر: 470655
اقتصادنیوز: رئیس جمهور در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده درباره وضعیت کشاورزی ایران گفت: به دنبال این هستیم که تولید در حوزه کشاورزی با قرارداد انجام شود‌.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، رئیس جمهور با اشاره به برنامه دولت برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی گفت: به دنبال این هستیم که تولید در حوزه کشاورزی با قرارداد انجام شود‌

سیدابراهیم رئیسی در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده در پاسخ به سئوال درباره وضعیت کشاورزی ایران اظهار داشت: کشاورزی ما باید با پیش‌بینی و قراردادی انجام شود؛ باید مشخص باشد که این محصول تولید شده مورد نیاز داخل است یا باید صادر شود و این موضوع کشاورز ما را مطمئن می‌کند و آینده این کشاورزی خوب است.

 

 

کشاورزی ما بدون پیش‌بینی و برنامه‌ریزی انجام می‌شد

وی با بیان اینکه مشکلی که تا کنون بوده کشاورزی ما بدون پیش‌بینی و برنامه‌ریزی انجام می‌شد گفت: در شرایطی که کشاورزی ما با برنامه‌ریزی باشد، هم کشاورز با اعتماد به کار کشاورزی محصول خود را تولید می‌کند و هم این تضمین برای کشاورز هست که برای آنها بازار داخلی یا خارجی وجود دارد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه اشکال کار مشخص شده و دوستان ما در جهاد کشاورزی در حال برنامه‌ریزی برای حل این مشکل هستند افزود: به تمام کشاورزان از طریق دولت اعلام می‌شود که کالای مورد نیاز کشور چیست و همان تولید می‌شود.

 

باید اقتصاد روستا فعال شود 

وی با بیان اینکه باید اقتصاد روستا فعال شود ادامه داد: روستاهای ما یک کارخانه بزرگ هستند و در استان کرمان و دیگر استان‌ها می‌بینیم که روستاهای ما آباد شده و تمام امکانات و زیرساخت‌ها از جمله آب، برق، جاده، مدرسه و ... وجود دارد اما مردم روستا در روستاها نمی‌مانند، چون درآمد آنها تضمین شده نیست.

رئیسی با اشاره به اینکه درآمد کشاورزان و روستائیان زمانی تضمین شده است که تسهیلات به روستایی داده شده و بازار محصول آنها تضمین شود گفت: در جهاد کشاورزی به دنبال این هستند که تولید در حوزه کشاورزی با قرارداد انجام شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی