جزئیات وایز سود سهام عدالت ۶۰۰ هزار تومانی

کدخبر: 472939
حسین قربان‌زاده در مورد واریز سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال 99 گفت: سود هر نفر از سهامداران عدالت حدود 600 هزار تومان می‌شود که تمام تلاش ما این است که قبل از پایان سال این سود به صورت متمرکز و از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه واریز شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایمنا رئیس سازمان خصوصی سازی، جزئیات پرداخت سود سهام عدالت سال ۱۳۹۹ را اعلام کرد و گفت: به طور متوسط به هر مشمول تا پایان سال جاری ۶۰۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد.

حسین قربانزاده با بیان اینکه به صورت میانگین به هر مشمول سهام عدالت ۶۰۰ هزار تومان پرداخت می شود، گفت: سود سال ۹۹ سهام عدالت شرکت‌های غیر بورسی حدود دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و سود شرکت‌های بورسی حدود ۲۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که جمعه حدود ۳۱ هزار میلیارد تومان می شود که نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

وی به این سوال که آیا سود سهام عدالت همه مشمولان از طریق سامانه سجام پرداخت می شود یا خیر، پاسخ داد: شرکت سپرده گذاری متولی پرداخت است و این شرکت باید امور مربوطه را انجام دهد.

رئیس سازمان خصوصی سازی درمورد سود سهام مشمولانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند، توضیح داد: پرداخت سود به غیرمستقیم‌ها با هماهنگی شرکت‌های سرمایه گذاری استانی فعلا به روال قبل است زیرا تعیین تکلیف سود با مجمع شرکت ها است اما به دلیل مشکلاتی که این شرکت ها در برگزاری مجامع دارند به شرکت سپرده گذاری مرکزی برای این موضوع وکالت می دهند.

قربانزاده درمورد سود سهام عدالت مشمولان متوفی گفت: مالکیت سهام مشمولی که فوت کند با ورثه است. همان‌طور که انتقال سایر ماترک متوفی بر اساس انحصار وراثت زمان میبرد، انتقال سهام هم همین مشکل را دارد. فرایند حقوقی آن باید طی شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی