سمت جدید دبیرکل ناتو در دولت نروژ

کدخبر: 473969
اقتصادنیوز: در بیانیه دولت نروژ آمده است، دبیرکل ناتو با پایان تصدی خود در این سازمان می تواند کار خود را در سمت جدیدش به عنوان رئیس آتی بانک مرکزی این کشور از اول دسامبر سال جاری آغاز کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مقامات نروژی اعلام کردند با پایان تصدی «ینس استولتنبرگ » به عنوان دبیرکل ناتو تا پایان امسال، او در سمت رئیس بعدی بانک مرکزی این کشور فعالیت خواهد کرد.

«آسوشیتدپرس» گزارش داد، در بیانیه دولت نروژ آمده است «ینس استولتنبرگ » دبیرکل ناتو با پایان تصدی خود در این سازمان می تواند کار خود را در سمت جدیدش به عنوان رئیس آتی بانک مرکزی این کشور از اول دسامبر سال جاری آغاز کند. 

«اویستین اسلن» ۷۰ ساله رئیس فعلی بانک مرکزی نروژ که امسال بازنشسته می‌شود، از اول ژانویه ۲۰۱۱ و به مدت ۲ دوره رئیس بانک مرکزی این کشور بوده است. 

این در حالی است که «ینس استولتنبرگ » ۶۲ ساله از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۰ وزیر دارایی، از ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۱ و بار دیگر از ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ نخست وزیر نروژ بوده است. وی پیشتر گفته بود اگر سمت ریاست بانک مرکزی نروژ به او پیشنهاد شود پیش از اول اکتبر سال جاری نمی تواند کار خود در ناتو را ترک کند. 

گفتنی است «ینس استولتنبرگ » در سال ۲۰۱۴ به عنوان دبیرکل ناتو انتخاب شد و پس از یک دوره از حضورش در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، بار دیگر در این سمت ابقا شد. 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: دیروز قیمت طلا و نقره با کاهش شدید شاخص ارزش دلار آمریکا، روند صعودی خود را ادامه دادند.

از دست ندهید
فلای تودی