مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهرایران خبر داد؛

پرداخت وام ۵۰ میلیون تومانی در قالب کالا کارت

کدخبر: 474403
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهرایران گفت: سامانه ضمان به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه متصل می‌شود تا سهام عدالت افراد به عنوان وثیقه تسهیلات در نظر گرفته شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبِنا، سید سعید شمسی‌نژاد مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران امروز در نشست خبری خود با اشاره به نسبت ۸۱ درصدی مصارف به منابع این بانک، از رشد ۶۲ درصدی منابع در سال جاری نسبت به پایان سال گذشته خبر داد.

وی ادامه داد: تسهیلات پرداخت شده از آغاز سال جاری تا پایان دی ماه ۴۵۸ هزار میلیارد ریال بوده و همچنین نسبت مطالبات به مصارف کمتر از یک درصد یعنی ۰.۵۸ درصد است.

شمسی‌نژاد تصریح کرد: در حال تدوین برنامه تحول در حوزه قرض الحسنه هستیم که امیدواریم به زودی یک نقشه راه برای توسعه بانک‌های قرض‌الحسنه را تدوین‌ کنیم.

مبلغ یارانه ۱۴۰۱ نهایی شد

مدیرعامل قرض الحسنه بانک مهر ایران گفت: بیمه شخص ثالث جزو برنامه‌های اجرایی بانک است که مردم می‌توانند در قالب وام قرض الحسنه از آن استفاده می‌کنند.

شمسی نژاد افزود: برای بیمه تکمیلی هم با چند شرکت بیمه در حال مذاکره هستیم که بتوانیم در قالب قرض‌الحسنه، تسهیلات پرداخت کنیم. این تسهیلات در حوزه مدارس و سفر نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به پرداخت وام بدون ضامن گفت: ما سامانه ضمان را در این رابطه داریم که پیش از این نیز براساس اعتبارسنجی و بدون ضامن براساس اطلاعات دیگر وام پرداخت می‌کردیم.

شمسی‌نژاد تصریح کرد: حرکت خوبی را در دستور کار داریم که بر این اساس سامانه ضمان علاوه بر اینکه به پایگاه داده‌های مختلف وصل است ‌بنا داریم تا به پایگاه‌های دیگر مانند شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه نیز متصل شود تا به عنوان نمونه سهام عدالت افراد به عنوان وثیقه تسهیلات در نظر گرفته شود. یا اینکه با تعامل با سازمان ثبت احوال، اطلاعات اسناد و مالکیت افراد را نیز داشته باشیم.

وی تصریح کرد: خدمت جدید دیگری را هم در دستور کار داریم که اگر در فرآیند پرداخت تسهیلات نیاز به اسناد ضمانتی بود به سمت فرآیند چک و سفته الکترونیکی برویم.

پرداخت وام ۵۰ میلیون تومانی در قالب کالا کارت

در بخش دیگر این نشست، تفاهم‌نامه همکاری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و شرکت فروشگاه زنجیره‌ای رفاه امضا شد که هدف آن اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه برای تامین بخشی از بهای کالا و خدمات متقاضیان خرید در قالب طرح حمایت از کالای ایرانی(کالا کارت) است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در این مراسم با اشاره به اینکه یکی از وظایف مهم بانک‌های قرض الحسنه تامین وام قرض الحسنه برای نیازهای ضروری مردم است، اظهار کرد: میزان نکول این وام‌ها در سیستم بانکی کشور بسیار اندک است.

شمسی‌نژاد تصریح کرد: براساس این تفاهمنامه مردم کارتی را از بانک دریافت می‌کنند که سقف مبلغ ۵۰ میلیون تومان در بازه ۱۲ ماهه است. میزان سود این تسهیلات ۳ درصد است که توسط فروشگاه رفاه پرداخت می‌شود و درواقع مردم با نرخ سود صفر درصد تسهیلات را در قالب کالاکارت دریافت خواهند کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی