پیام جدید از وین به بازار ارز

دلار در یک قدمی کانال 27 هزار تومان /صعود قیمت سکه و طلا

کدخبر: 476071
اقنصادنیوز: بازار ارز و طلا امروز یکشنبه 24 بهمن ماه شاهد تداوم صعود قیمت سکه و طلا بود. قیمت دلار هم امروز توانست خود را به یک قدمی کانال 27 هزار تومان برساند.

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار ارز تهران در دومین روز هفته جاری به مسیر افزایشی روز گذشته ادامه داد و قیمت دلار توانست 180 تومان دیگر بر ارزش خود بیفزاید. نرخ این اسکناس آمریکایی در بازار امروز با 26 هزار و 850 تومان معامله شد.

قیمت دلار در نیمه معاملات نقدی امروز توانست خود را به یک قدمی کانال ۲۷ هزار تومان برساند و با ۲۶ هزار و ۹۵۰ تومان معامله شد.در بازار  متشکل ارزی هم قیمت دلار امروز صعودی بود. نرخ دلار در این بازار امروز ۴۹ تومان از روز گذشته بالاتر بود و با ۲۵ هزار و ۱۸۱ تومان مبادله شد . به نظر می رسد این افزایش قیمت ها ناشی از جنگ احتمالی بین روسیه و اوکراین باشد. 

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی چند؟

صرافی ملی هم امروز یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ قیمت جدید دلار و یورو را اعلام کرد. براساس نرخ صرافی ملی قیمت خرید دلار ۲۵ هزار و ۴۶ تومان و قیمت فروش آن ۲۵ هزار و ۲۹۸ تومان می باشد . همچنین قیمت خرید یورو ۲۸ هزار و ۵۱۰ تومان و قیمت فروش آن ۲۸ هزار و ۷۹۷ تومان بود.

قیمت درهم بالا رفت

قیمت درهم در بازار امروز اندکی بالا رفت. نرخ حواله درهم امروز با ۷ هزار و ۲۷۰ تومان معامله شد که نسبت به دیروز ۴۰ تومان رشد کرده بود.با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (3.673) عدد  26 هزارو 702 تومان به دست می‌آمد که نسبت به قیمت دلار در بازار پایین تر بود .

تداوم صعود قیمت سکه و طلا

بازار جهانی طلا امروز یکشنبه به علت تعطیلات رسمی بسته بود اما قیمت اونس طلا دیروز بر مدار صعود قرار گرفت و تا مرز ۱۸۶۰ دلار پیشروی کرد.

در بازار  داخلی ایران امروز قیمت طلا و سکه در واکنش به افزایش طلای جهانی و افزایش قیمت دلار گران شد.قیمت طلا ۱۸ عیار امروز ۲ هزار و ۱۰۰ تومان بر ارزش خود افزود و با ۱ میلیون و ۲۰۳ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد.

قیمت سکه هم به روند افزایشی روز گذشته ادامه داد و بر روی ۱۲ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان قرار گرفت. این قیمت نسبت به دیروز ۷۵ هزار تومان افزایش را نشان می دهد.با احتساب قیمت 26 هزار و 950 تومان برای دلار، اندازه قیمت واقعی سکه 11 میلیون و 801 هزار تومان به دست آمد و حباب سکه نیز  2.7 درصد بود.

پیام مثبت وین به بازار دلار 

مذاکرات برجام و اخبار  آن امروز هم در بازار ارز تهران و در میان معامله گران دلار برجسته بود. نماینده چین در مذاکرات وین روز گذشته گفت: تمامی مذاکره‌کنندگان موافق هستند که ما به مرحله نهایی رسیده‌ایم، به‌ ویژه آن‌که همکاران ایرانی ما بسته نهایی خود را پیشنهاد داده‌اند. «وانگ کان» همچنین ابراز امیدواری کرد که ایران «رسماً بازخوردهای مکتوب خود را درباره بسته پیشنهادی برای بحث توسط همه طرف‌ها ارائه کند.» 

 امروز هم  مقامات ایرانی نزدیک به مذاکرات وین  اعلام کردند که مذاکرات تاکنون در فضایی مثبت و رو به جلو  برگزار شده است. به نظر می‌آید با حضور نمایندگان بانک مرکزی و وزارت نفت در وین (با هدف بررسی‌های دقیق‌تر و رایزنی‌های فنی) و نیز حضور مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه کشورمان در مذاکرات در روزهای گذشته و آتی به رفع اختلافات به طور کامل نزدیک‌تر می‌شویم.  

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی