عیدی کارمندان 500 هزار تومان افزایش می یابد؟

کدخبر: 476083
امسال دو پیش‌بینی جدی وجود دارد؛ افزایش ثابت ۵۰۰ هزار تومانی برای همه، یا افزایش به ازای همسر و فرزندان. در پرداخت متغیر، چالش با قانون مدیریت خدمات کشوری وجود دارد و ممکن است افزایش در قالب بن‌کارت باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین،  رشد عیدی کارکنان دولت در ۱۰ سال اخیر قطره‌چکانی و سالانه‌ در حد ۱۰۰ هزار تومان بوده است. اولین عیدی کارکنان دولت در دهه۹۰، ۳۵۰ در سال۹۰ و آخرین آن، ۱۵۲۴۰۰۰ تومان در سال ۹۹ بوده است. این در شرایطی است که کارمندان با تورم بالای ۴۰ درصد مواجه هستند و انتظارشان از دولت به همین اندازه بالاست.

با این وجود، سال گذشته، رقم عیدی کارکنان دولت، تنها یک میلیون و ۵۲۴ هزار تومان شده بود. امسال دو پیش‌بینی جدی وجود دارد؛ افزایش ثابت  ۵۰۰ هزار تومانی برای همه، یا افزایش به ازای همسر و فرزندان. در پرداخت متغیر، چالش با قانون مدیریت خدمات کشوری وجود دارد و ممکن است افزایش در قالب بن‌کارت باشد.

شاسی بلند لوکس و ارزان چینی در راه بازار ایران

فروش قسطی خودروهای «چری» و «ام وی ام» ؛ تیگو و آریزو +قیمت و شرایط

سقف ۲ میلیونی عیدی، در حالی است که برخی سازمان‌ها پرداخت های خارج از عیدی مصوب دارند ولی برخی نه. پرداخت عیدی کارکنان دولت در سطح پایین‌تری از عیدی کارگران قرار دارد که معمولا معادل یک ماه حقوق است.

 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: دیروز ارزش اونس طلا در بازارهای جهانی کاهش پیدا کرد اما بیت کوین ثابت ماند.

از دست ندهید
فلای تودی