خبر مهم از فروش قسطی ایران خودرو

کدخبر: 479307
ایران خودرو ۱۰ هزار دستگاه خودروی مازاد خود را واگذار می‌کند.

بهگزارش اقتصادنیوز به نقل از اکو ایران، ایران خودرو در راستای کاهش هزینه های جاری خود قرار است 10 هزار دستگاه از انواع خودروهای کارکرده خود را بفروش برساند.

آن طور که در اطلاعیه ایران خودرو در این زمینه آمده است این خودروها ابتدا تعمیر شده و با اعطای گارانتی به متقاضیان واگذار خواهند شد.

غول آبی جاده مخصوص در حال حاضر در مرحله شناسایی خودروهای مازاد و کارکرده خود در این شرکت و همچنین شرکت های زیر مجموعه خود است.

در اطلاعیه این خودروساز، شرکت لیزینگ ایران خودرو به عنوان مجری فرایند واگذاری خودروهای مازاد آبی هایجاده مخصوص تعیین شده است.

طبق تاکید مهدی خطیبی مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو تمام محصولات مازاد این خودروساز پس از تعمیرات مورد نیاز، اعطای گارانتی توسط شبکه خدمات پس از فروش و ارایه تسهیلات اوایل سال آینده واگذار خواهند شد.

شرکت های خودروساز از دوره صدارت رضا رحمانی وزیر وقت صمت در دولت دوازدهم مکلف به واگذاری اموال مازاد خود شدند. به نظر می رسد واگذاری این 10 هزار دستگاه خودرو توسط خودروساز ساکن کیلومتر 14 جاده مخصوص در همین راستا باشد. ایران خودرویی ها به دنبال این هستند تا از این مسیر علاوه بر کاهش هزینه های تعمیراتی مرتبط با خودروهای یاد شده بتوانند با فروش آنها نقدینگی مناسبی را نیز به حساب خود واریز کنند. از آنجایی که این خودروها کارکرده هستند روند قیمت گذاری آنها هم می تواند از مسیر تعیین قیمت توسط کارشناسان مشخص شود و هم این امکان وجود دارد تا این خودروساز برای این تعداد خودرو مزایده برگزار کند و از این راه قیمت خودروهای مازاد خود را کشف کند.

اما آنچه مشخص است از آنجایی که مجری عرضه این خودروها شرکت لیزینگ ایران خودرو است و در اظهارات خطیبی مدیر عامل این خودروساز به ارائه تسهیلات اشاره شده بنابراین ایران خودرویی ها برای متقاضیان این خودروهای کارکرده نحوی پرداخت قسطی را در نظر می گیرند.

متقاضیان محصولات کارکرده ایران خودرو گوش بزنگ باشند که براساس اظهارات مدیرعامل این خودورسازی این خودروها اوایل سال آینده عرضه خواهند شد. به احتمال زیاد مسیر اطلاع رسانی برای فروش این خودروها، اطلاعیه های معمول ایران خودرو نیست و آنها اطلاعیه عرضه محصولات کارکرده خود را در قسمت مزایده های سایت www.ikco.ir منتشر می کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی