خبر سازی که نتیجه نداد/بی محلی دلار به حذف ارز 4200 تومانی

کدخبر: 481485
اقتصادنیوز: بسیاری از رسانه ها خبر از قیمتهای رو به بالای اسکناس دلار در بازار می‌دادند که متاثر از دلایل مختلفی از جمله حذف ارز ۴۲۰۰تومانی و موضوع جنگ روسیه و اوکراین بود، اما بازدیدهای میدانی نشان می‌دهد نرخ ارز همچنان بدون تغییر مانده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، در حالی برخی رسانه‌ها از خرید و فروش اسکناس دلار در بازار ارز با قیمت‌های عجیب خبر می‌دهند که بازدید میدانی از بازار ارز فردوسی تهران از ثبات در این بازار حکایت دارد.

هم اکنون قیمت خرید هر اسکناس دلار در بازار آزاد فردوسی بین ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان تا ۲۶ هزار تومان عنوان می‌شود. اما هر اسکناس دلار در صرافی‌ها نیز ۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت خورده است.

انتظار برای اعلام توافق برجام باعث شده تا معامله گران این بازار برای مشخص شدن نتیجه نهایی مذاکرات وین همچنان نظاره گر اخبار باشند. برخی خبرها با تیترهایی اغوا گرایانه مدعی فروش دلار ۳۴ هزار تومانی در بازار ارز شده بودند که این نرخ‌ها به هیچ عنوان صحت ندارد.

این گزارش حاکی است برخی از صرافی‌ها به خبرنگار مهر اعلام کردند عرضه ارز ۳۰۰ دلاری به ازای ارائه کارت ملی بیشتر به این دلیل است که برخی از متقاضیان دنبال اعطای عیدی با ارز دلار هستند و بیشتر این افراد می‌خواهند دلارهای خرد تهیه و آن را عیدی دهند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی