تصویب سقف هزینه‌های دولت در بودجه ۱۴۰۱ + جزئیات

کدخبر: 481509
اقتصادنیوز: در جلسه نوبت سوم مجلس شورای اسلامی در بیست و یکمین جلسه بررسی لایحه بودجه، سقف درآمدهای دولت در سال ۱۴۰۱ تعیین شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سقف هزینه‌های دولت در بودجه در حالی ۱۴۰۱ تعیین شد که مجلس سقف هزینه‌ها را نسبت به لایحه دولت افزایش داد.

در جلسه نوبت سوم مجلس شورای اسلامی در بیست و یکمین جلسه بررسی لایحه بودجه، سقف درآمدهای دولت در سال ۱۴۰۱ به شرح زیر تعیین شد: 

ماده واحده بودجه_ بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور از حیث منابع و مصارف بالغ بر   ۳۷میلیون و ۵۸۷ هزار و ۷۹۳ میلیارد و  ۹۳۱میلیون ریال به شرح زیر است:

الف: منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ در آمدها و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی و مصارف بودجه عمومی دولت از حیث هزینه‌ها و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی، بالغ بر ۱۵ میلیون و  ۲۷۳هزار و۷۱۴میلیارد و ۶۱۳ میلیون ریال 

شامل:

۱.منابع عمومی بالغ بر۱۳ میلیون و ۹۴۱هزار و ۳۱۸ میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال

۲. در آمد اختصاصی وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی بالغ بر ۱میلیون و ۳۳۲هزار و ۳۹۶ میلیارد و  ۱۱۳میلیون ریال.

ب_  بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت از لحاظ درآمدها و سایر منابع، تامین اعتبار بالغ بر  ۲۲میلیون و ۳۱۴ هزار و  ۷۹میلیارد و ۳۱۸میلیون ریال و از حیث هزینه ها و سایر پرداخت ها بالغ بر ۲۲میلیون و ۳۱۴ هزار و ۷۹ میلیارد و ۳۱۸میلیون ریال.

نمایندگان مجلس با ۱۷۳ رای موافق، ۷ رای مخالف و ۳ رای ممتنع از مجموع ۱۹۳ نماینده ماده واحده لایحه بودجه رادبه تصویب رساندند.

به گزارش ایرنا،ماده واحده لایحه بودجه که از سوی دولت به مجلس ارائه شد، به شرح زیر بود:

_ بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور از حیث منابع و مصارف بالغ بر سی و شش میلیون و سیصد و ده هزار و هفتصد و چهار میلیارد و ششصد و بیست و هشت میلیون ریال به شرح زیر است:

الف: منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ در آمدها و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی و مصارف بودجه عمومی دولت از حیث هزینه‌ها و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی، بالغ بر پانزده میلیون و پنجاه و دو هزار و سیصد و نود و شش میلیارد و یکصد و سیزده میلیون ریال شامل:

۱. منابع عمومی بالغ بر سیزده میلیون و هفتصد و بیست هزار میلیارد ریال

۲. در آمد اختصاصی وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی بالغ بر یک میلیون و سیصد و سی و دو هزار و سیصد و نود و شش میلیارد و یکصد و سیزده میلیون ریال.

ب_  بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت از لحاظ درآمدها و سایر منابع، تامین اعتبار بالغ بر بیست و دو میلیون و سیصد و چهارده هزار و هفتاد و نه میلیارد و سیصد و هجده میلیون ریال.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی