رصد بازار خودرو؛

قیمت خودرو در بازار امروز 8 فروردین

کدخبر: 485223
اقتصادنیوز: در گزارش زیر، قیمت انواع محصولات شرکت های خودروسازی سایپا و ایران خودرو و در بازار آزاد امروز 8 فروردین 1401 گردآوری شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فرارو، قیمت تیبا امروز دوشنبه هشتم فروردین ۱۴۰۱ به ۱۸۰ میلیون تومان و قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک به ۵۳۰ میلیون تومان رسید.

قیمت سمند LX امروز با سه میلیون تومانکاهش نسبت به دیروز به ۲۶۳ میلیون تومان رسید. سمند EF7 دوگانه سوز هم با ۲۵ میلیون تومان افزایش به ۳۵۰ میلیون و سمند سورن ELX با هفت میلیون تومان کاهش قیمت به ۲۷۰ میلیون تومان رسید.

پژو پارس امروز ۱۶ میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و ۲۹۵ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ اتوماتیک با پنج میلیون تومان افزایش به ۵۳۰ میلیون تومان رسید. رانا LX امروز چهار میلیون تومان گران شد و ۲۸۴ میلیون تومان بود. رانا پلاس هم با ۱۵ میلیون تومان افزایش به ۲۸۴ میلیون تومان رسید.

قیمت پراید ۱۱۱ امروز دوشنبه هشتم فروردین ۱۴۰۱ با سه میلیون تومان کاهش نسبت به روز گذشته به ۱۸۴ میلیون تومان رسید. پراید ۱۵۱ امروز دو میلیون تومان کاهش قیمت داشت و ۱۵۷ میلیون تومان بود. تیبا امروز سه میلیون تومان گران‌تر از دیروز بود و ۱۸۰ میلیون تومان به فروش رسید. کوئیک دنده‌ای هم با دو میلیون تومان افزایش قیمت امروز ۱۹۴ میلیون تومان بود.

وانت آریسان ارزان‌ترین خودرو تولیدی ایران‌خودرو در بازار آزاد محسوب می‌شود و در دسته وانت‌های تک‌کابین قرار می‌گیرد. ارزان‌ترین خودرو سواری تولید شده ایران‌خودرو در بازار آزاد رانا Lx است. رانا با موتور TU5 از نظر پیشرانه با خودرو‌های ۲۰۶ تیپ پنج، پژو پارس، پژو ۲۰۷ و پژو ۴۰۵ رقابت دارد. با وجود توقف تولید رانا، نسخه به روزرسانی شده رانا پلاس توسط ایران‌خودرو روانه بازار شد. بعد از رانا Lx، پژو ۴۰۵ و سمند LX ارزان‌ترین محصولات داخلی ایران خودرو به حساب می‌آیند.

گران‌ترین خودرو داخلی ایران‌خودور دنا پلاس توربو اتوماتیک است. دنا پلاس توربو اتوماتیک از موتور EF7 توربو بهره می‌برد و مجهز به جعبه دنده شش‌سرعته است. همچنین جدیدترین خودرو داخلی ایران‌خودرو تارا دنده دستی است و همین حالا دومین محصول گران‌قیمت ایران‌خودرو به شمار می‌رود. همچنین قرار است نسخه اتوماتیک تارا به زودی وارد بازار شود.

پژو پارس اتوماتیک نیز ارزان‌ترین محصول ایران‌خودرو با جعبه دنده اتوماتیک است. بین مدل‌های مونتاژی ایران‌خودور پژو ۵۰۸ بیشترین قیمت را دارد و کنار سوزوکی گرند ویتارا اتوماتیک در دسته خودرو‌های گران‌تر از یک میلیارد قرار می‌گیرد.

ایران خودرو

 

قیمت خودروهای ایران خودرو

پراید ۱۳۲ ارزان‌ترین خودرو سایپا است. پراید وانت قیمت بیشتری نسبت به دیگر مدل‌های خانواده پراید دارد و پراید وانت پلاس نیز از کوئیک دنده‌ای و ساینا دنده‌ای قیمت بیشتری دارد. تیبا به عنوان جایگزین پراید روانه بازار شد و در حال حاضر مدل صندوقدار این خودرو ارزان‌ترین محصول تولیدی سایپا به شمار می‌رود.

بعد از تیبا صندوقدار، ساینا دنده‌ای ارزان‌ترین خودرو در حال تولید توسط سایپا محسوب می‌شود. ساینا دنده‌ای در واقع نسخه به روزرسانی شده تیبا است. تیبا دو یا تیبا هاچبک بعد از تیبا صندوقدار و ساینا، ارزان‌ترین خودرو تولید شده سایپا هستند.

همه تولیدات داخلی سایپا از جمله تیبا، تیبا ۲، ساینا، کوئیک، ساینا s، کوئیک در بخش پیشرانه یکسان هستند. این خودرو‌ها به یک پیشرانه ۱۵۰۰ سی سی و جعبه دنده پنج سرعته مجهز شده‌اند.

گران‌ترین خودرو تولید داخل سایپا در بازار آزاد شاهین است. شاهین جدیدترین خودرو تولیدی سایپا نیز به شمار می‌رود. شاهین از نظر پیشرانه دارای همان موتور تیبا است که برای جبران توان ناکافی به توربو مجهز شده است. تنها خودرو شرکت سایپا با جعبه دنده اتوماتیک، کوئیک اتومات است. کوئیک اتوماتیک پلاس هم به تنها پیشرانه تولید شده سایپا یعنی M15 مجهز شده است. بین مدل‌های مونتاژی سایپا نیز سیتروئن C3 و کیا سراتو قیمت بیشتری دارند.

 

قیمت خودروهای سایپا

سایپا

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی