جدیدترین خودرو کراس اوور الکتریکی معرفی شد

کدخبر: 487578
اقتصادنیوز: جدیدترین خودرو اسمارت برای رقابت با مینی کانتریمن برای بازار اروپا و چین معرفی شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جدیدترین خودرو اسمارت، به عنوان کراس اوور الکتریکی با ۲۶۸ اسب بخار قدرت و دیفرانسیل عقب برای رقابت با مینی کانتریمن برای بازار اروپا و چین معرفی شد.

آخرین مدل این خودرو EQ Fortwo بوده است که از سال ۲۰۱۹ تاکنون تولید نشده اکنون یک سرمایه گذاری مشترک بین مرسدس و جیلی (که همچنین مالک ولوو، پولستار و لوتوس است)، روی این برند انجام شده است.

 آخرین ساخته اسمارت که #1 نامیده می‌شود، همچنین اولین SUV آن است، یک کراس اوور الکتریکی با ظاهری مدرن که به دنبال رقابت با مینی کانتریمن است.

طول #1، ۱۶۸.۱ اینچ است که حدود دو اینچ کوتاهتر از کانتریمن است، اما پیشرانه الکتریکی آن، به آن اجازه می‌دهد فاصله بین دو محور کمی بیش از سه اینچ بیشتر از مینی داشته باشد.  این پیشرانه EV متشکل از یک باتری ۶۶ کیلووات ساعتی است که به یک موتور الکتریکی در محور عقب متصل است و ۲۶۸ اسب بخار قدرت و ۲۵۳ پوند فوت گشتاور دارد.

اسمارت ادعا می‌کند حداکثر سرعت 180 کیلومتر در ساعت و بردی بین 418 تا 439 کیلومتر در چرخه تست WLTP اروپا دارد. به گفته اسمارت، #1 می‌تواند در کمتر از ۳۰ دقیقه با یک شارژر فوق سریع DC از ۱۰ تا ۸۰ درصد شارژ شود.

زبان طراحی جدید اسمارت مدرن است. اسمارت بر روی چرخ‌های ۱۹ اینچی سوار می‌شود، فضای داخلی دارای سطوح فلزی زیادی است که همانند بیرون با طرح دو رنگ پوشانده شده است.

 یک صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی  ۱۲.۸ اینچی و پشت آمپری دیجیتال ۹.۲ اینچی و همچنین نور محیط و سقف شیشه‌ای وجود دارد.

انتظار می‌رود #1 قبل از ورود به بازار اروپا در چین به فروش برسد و هنوز جزئیات قیمت آن اعلام نشده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی