رصد بازار

قزل آلا ارزان شد!

کدخبر: 488803
اقتصادنیوز: بنابر اعلام مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردآبی، با توجه به کاهش مصرف ماهی در ۶ ماه نخست سال و نبود تقاضا در بازار فروردین و اردیبهشت، قیمت هر کیلو قزل آلا سر مزرعه به ۵۰ هزار تومان رسیده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردآبی گفت: با توجه به کاهش تقاضای خرید، قیمت هر کیلو قزل آلا سر مزرعه به ۵۰ هزار تومان رسیده است.

آقای آرش نبی زاده گفت: با توجه به کاهش مصرف ماهی در ۶ ماه نخست سال و نبود تقاضا در بازار فروردین و اردیبهشت، قیمت هر کیلو قزل آلا سر مزرعه  ۵ تا ۶ هزار تومان کاهش یافته و به ۵۰ هزار تومان رسیده است.

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو قزل آلا در خرده فروشی ها ۸۰ تا ۸۵ هزار تومان بوده که نسبت به ایام پایانی سال تفاوتی نداشته، درحالیکه قیمت سرمزرعه کاهش داشته است.

مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردآبی گفت: با توجه به افزایش جهانی غلات در پی جنگ روسیه و اوکراین، نگرانی هایی در خصوص تامین نهاده ها وجود دارد چرا که طی ۲ تا ۳ ماه آینده با کمبود روبرو می شویم.

به گفته نبی زاده با توجه به شرایط خشکسالی و نبود بازار پیش بینی می شود که تولید قزل آلا کاهش معناداری داشته باشد.

آمارها حاکی از‌ آن است که سال گذشته با افت ۲۵ هزارتنی تولید به ۱۱۵هزار تن رسید که امسال به سبب شرایط خشکسالی و مشکلات تامین نهاده برآورد می شود که تولید باز هم کاهش یابد.

تیتر یک
  • بازدهی هفتگی اتریوم بالاخره مثبت شد

    اقتصادنیوز : بیت کوین مجددا وارد کانال ۳۰ هزار دلار شده و وضعیت بدی ندارد. اتریوم هم به قیمت ۲۰۶۰ دلار رسیده است.

از دست ندهید
فلای تودی