حرکت سکه به سمت کانال 13 میلیون تومان

مقاومت سکه‌بازان در مقابل کاهش قیمت سکه

کدخبر: 488936
اقتصادنیوز: به نظر می رسد که هفته قبل سکه بازان روند کاهشی اسکناس آمریکایی را جدی نگرفته و نسبت به صعود دلار امیدوارتر بودند.

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار سکه هفته گذشته همزمان با افزایش قیمت دلار شاهد کانال شکنی قیمت سکه بود. فلز گران بهای داخلی هفته قبل توانست وارد کانال 13 میلیون تومان شود. آخرین باری که سکه در این کانال حضور داشت دی ماه سال گذشته بود. 

مقاومت سکه بازان در مقابل افت قیمت سکه

در روز های پایانی هفته گذشته بازار ارز تهران آرایش نزولی به خود گرفت و قیمت دلار در سراشیبی قرار گرفت اما با این وجود سکه بازان در برابر افت قیمت سکه مقاومت کردند و اجازه عقب نشینی فلز زرد رنگ از کانال 13 میلیون تومانی را ندادند. 

عده ای از معامله گران علت مقاومت فلز گران بهای داخلی را در رشد قیمت اونس طلا می دیدند اما قیمت این فلز گران بهای جهانی در اواخر هفته نزولی شد . به نظر می رسید که سکه بازان روند کاهشی اسکناس آمریکایی را  جدی نگرفته و نسبت به صعود دلار امیدوارتر بودند. 

پیش بینی قیمت سکه 27 فروردین

برخی از تحلیلگران معتقدند که در صورتی که قیمت دلار در بازار ارز امروز  روند صعود را دنبال کند این امر می تواند موجب رشد سکه هم شود. با این حال در معاملات پشت خطی شب گذشته قیمت سکه به سمت ابتدای کانال 13 میلیون تومان حرکت کرد و در محدوده 13 تا 13 میلیون و 50 هزار تومان معامله شد. 

برگشت ارزش ذاتی سکه

عده ای از معامله گران می گویند  با برگشت ارزش ذاتی سکه به بالای محدوده 12 میلیون و 800 هزار تومان عقب نشینی  این فلز گران بها به زیر کانال 13 میلیون تومانی دشوار خواهد بود.

روز پنج شنبه ارزش ذاتی سکه تا محدوده 12 میلیون و 780 هزار تومان پایین رفته بود و در این شرایط نیز بازار فلز گران بهای داخلی توانست مرز روانی 13 میلیون تومانی را حفظ کند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی