ورق در بازار ارز برگشت ؛

عبور قیمت دلار از مرز 28 هزار /قیمت سکه پرواز کرد

کدخبر: 489220
اقتصادنیوز : قیمت دلار در بازار ارز امروز برای دومین بار در ماه جاری کانال 28 هزار تومان را تصرف کرد و قیمت سکه و طلا هم به تبع این افزایش قیمت پرواز را تجربه کردند.

به گزارش اقتصادنیوز ، ورق در بازار ارز امروز برگشت و قیمت دلار در شروع  معاملات نقدی امروز یکشنبه 28 فروردین 1401 برای دومین بار در سال جاری توانست کانال 28 هزار تومان را تصرف کند.

جهش چشمگیر قیمت‌‌سکه /سکه بازان خوشبین شدند

اواسط هفته گذشته قیمت دلار کانال 28 هزار تومان را فتح کرد اما با  برجسته تر شدن خبر آزادسازی ارز های بلوکه شده نرخ دلار در سراشیبی قرار گرفت و دلار  کانال یاد شده را از دست داد.

معامله گران افزایشی امروز توانستند قیمت دلار را  330 تومان بالا ببرند تا اسکناس آمریکایی بار دیگر بالای کانال 28 هزار تومان قرار بگیرد و نرخ دلار امروز با 28 هزار و 80 تومان معامله شود . قیمت دلار  در نیمه روز با 28 هزار و 60 تومان مبادله شد. در بازار متشکل ارزی هم قیمت دلار امروز 12 تومان پایین تر از روز گذشته بود و با 25 هزار  و 287 تومان مبادله شد.

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی 

صرافی ملی هم امروز  قیمت جدید خرید و فروش دلار و یورو را اعلام کرد. بر این اساس نرخ خرید دلار امروز 25 هزار و 175 تومان و نرخ فروش آن 25 هزار و 428 تومان بود. همچنین براساس نرخ اعلامی این صرافی قیمت خرید یورو 28 هزار و 214 تومان و قیمت فروش آن 28 هزار 498 تومان بود.

 نرخ حواله درهم افزایش یافت

نرخ حواله درهم در بازار امروز همزمان با رشد قیمت دلار مسیر افزایش را دنبال کرد.  قیمت درهم امروز 70 تومان بالاتر از قیمت روز گذشته بود  و با 7 هزار و 670 تومان نرخ گذاری شد. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (3.673) عدد 28 هزار و 171 تومان به دست می‌آمد که نسبت به قیمت دلار در بازار  بالاتر بود. 

قیمت سکه و طلا پیشروی کرد 

در بازار داخلی ایران هم امروز قیمت سکه و قیمت طلا به پرواز در آمد . دو فلز زرد رنگ داخلی امروز با صعود قیمت  دلار  رشد را تجربه کردند. 

قیمت طلا امروز به 1 میلیون و 322 هزار و 400 تومان رسید که نسبت به روز قبل 7 هزار و 400 تومان گران تر بود. قیمت سکه هم امروز رشد قابل توجه ی را ثبت کرد. فلز گران بهای داخلی امروز با 155 هزار تومان افزایش به 13 میلیون و 380 تومان رسید. سکه بازان معتقدند در صورتی سکه در  محدوده یاد شده تثبیت شود احتمال رسیدن آن به 13 میلیون و 500 هزار تومان قوی تر خواهد شد.  

سناریور تکراری آزادسازی ارزهای بلوکه شده 

امروز در بازار ارز و طلای تهران بار دیگر سناریور آزادسازی ارزهای بلوکه شده تکرار شد. مدیر امور بین‌الملل بانک مرکزی در واکنش به اظهارنظر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مبنی بر رد آزادسازی منابع مسدودی ایران  گفت مقامات وزارت خارجه کشورمان در اظهارنظرهای خود، از توافق اولیه برای آزادسازی منابع مسدودی ایران خبر دادند و هیچگاه صحبت از اینکه منابع مذکور آزاد و وصول شده است، 

آینده پر ابهام برجام در بازر ارز 

از طرفی هم مذاکرات برجام همچنان در هاله ای از ابهام است. آمریکا حاضر به ارائه پیشنهادات جدید به ایران نشده و به نوعی می توان گفت  معامله گران نسبت به احیای برجام در آینده نزدیک خوشبین نیستند. 

سخنگوی سازمان انرژی اتمی هم  درباره نصب دوربین‌های نظارتی آژانس در نطنز گفت: همچون سابق دوربین‌ها اطلاعات را ذخیره می‌کند و اگر توافقی صورت بگیرد آژانس به اطلاعات دسترسی دارد و در غیر این صورت، اطلاعات نزد ما خواهد ماند و احتمالا حذف خواهد شد. به همین دلیل در این فضای پر ابهام قیمت سکه و دلار افزایش را تجربه کردند.  

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی