گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا؛

دلار کانال عوض کرد/ قیمت سکه بالا رفت

کدخبر: 489294
اقتصادنیوز : بازار ارز و طلا امروز 28 فروردین 1401 شاهد کانال شکنی قیمت دلار و افزایش قیمت سکه و طلا بود.

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار در شروع معاملات امروز یکشنبه 28 فروردین 1401 برای دومین بار در ماه جاری وارد کانال 28 هزار تومان شد.  قیمت دلار  در انتهای معاملات نقدی امروز بر روی 28 هزار تومان قرار داشت. این قیمت نسبت به روز گذشته تقریبا 250 تومان رشد کرده بود. در بازار متشکل ارزی هم نرخ دلار رشد 55 تومانی را تجربه کرد و با 25 هزار و 345 تومان معامله شد. 

افت اندک قیمت درهم 

قیمت درهم امروز نوسان محدودی را ثبت کرد. نرخ حواله درهم امروز عصر امروز 10 تومان از دیروز پایین تر بود و با 7 هزارو 590 تومان مبادله شد.  با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (3.673) عدد 27 هزار و 878 تومان به دست می‌آمد که نسبت به قیمت دلار در بازار  پایین تر بود. 

قیمت سکه بالا رفت

قیمت دو فلز گران بهای داخلی عصر امروز افزایش را تجربه کردند. قیمت طلا 18 عیار امروز 4 هزار و 200 تومان بالا رفت و به 1 میلیون و 319 هزار و 200 تومان رسید. قیمت سکه هم رشد چشمگیری را ثبت کرد. سکه امروز با 135 هزار تومان افزایش بر روی 13 میلیون و 360 تومان ایستاد. سکه بازان معتقدند در صورتی سکه در  محدوده یاد شده تثبیت شود احتمال رسیدن آن به 13 میلیون و 500 هزار تومان قوی تر خواهد شد. 

بدبینی بازار ارز به مذاکرات 

امروز در بازار ارز و طلای تهران آزادسازی ارزهای بلوکه  برجسته شد . مدیر امور بین‌الملل بانک مرکزی در واکنش به اظهارنظر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مبنی بر رد آزادسازی منابع مسدودی ایران  گفت مقامات وزارت خارجه کشورمان در اظهارنظرهای خود، از توافق اولیه برای آزادسازی منابع مسدودی ایران خبر دادند و هیچگاه صحبت از اینکه منابع مذکور آزاد و وصول شده است، 

از طرفی هم مذاکرات برجام همچنان  در حالت توقف به سر می برد. آمریکا حاضر به ارائه پیشنهادات جدید به ایران نشده و به نوعی می توان گفت  معامله گران نسبت به احیای برجام در آینده نزدیک خوشبین نیستند. 

سخنگوی سازمان انرژی اتمی هم  درباره نصب دوربین‌های نظارتی آژانس در نطنز گفت: همچون سابق دوربین‌ها اطلاعات را ذخیره می‌کند و اگر توافقی صورت بگیرد آژانس به اطلاعات دسترسی دارد و در غیر این صورت، اطلاعات نزد ما خواهد ماند و احتمالا حذف خواهد شد. به همین دلیل در این فضای پر ابهام قیمت سکه و دلار افزایش را تجربه کردند.  

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی