معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد؛

صادرات ۴ محصول صیفی ممنوع شد

کدخبر: 489788
اقتصادنیوز: بنابر اعلام معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، تا اطلاع ثانوی صادرات گوجه فرنگی، سیب زمینی، پیاز و بادمجان ممنوع شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی صادرات چهار محصول گوجه فرنگی، سیب زمینی، پیاز و بادمجان را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد.

عباس عسکرزاده روز گذشته در نامه‌ای به گمرک جمهوری اسلامی ایران، صادرات چهار محصول صیفی شامل  گوجه فرنگی، سیب زمینی، بادمجان و پیاز  را ممنوع کرد.

در بخشی از این نامه آمده است: با توجه به تحولات بازارهای جهانی ناشی از جنگ روسیه و اوکراین و افزایش تقاضای جهانی برای مصرف برخی کالاهای کشاورزی، کاهش تعرفه وارداتی در کشورهای همسایه و ضرورت تنظیم قیمت و بازار داخلی کشور صادرات سیب زمینی، پیاز، گوجه فرنگی و بادمجان تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام می‌ شود.

به گزارش ایرنا، طی هفته های اخیر قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی بین ۲۰ تا ۳۰ هزارتومان، سیب زمینی ۱۵ تا ۱۸ هزارتومان، پیاز ۸ تا ۱۲ هزارتومان و بادمجان بین ۲۰ تا ۲۷ هزارتومان در بازار عرضه می‌شد.

این درحالی است که طبق آخرین آمار مدیرکل دفتر محصولات علوفه‌ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی در میزان تولید هیچ یک از محصولات مذکور نه تنها کمبود نداریم، بلکه  همه محصولات طبق روال تولید می شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی