ثبت و تایید چک با پیامک

کدخبر: 490021
​ با ارسال یک پیامک بدون متن به سرشماره ۴۰۴۰۷۰۱۷۰۱ می‌توانید راهنمای خدمات چک را دریافت و با استفاده از این راهنما، نسبت به ثبت، تأیید، انتقال، انواع استعلام (وضعیت چک و صادرکننده آن) و معرفی شماره همراه خود برای اطلاع از ثبت چک به نام شما اقدام کنید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سامانه پیامکی با امکان راهنمایی افراد برای دریافت خدمات مرتبط با چک‌های جدید صیادی توسط این بانک راه‌اندازی شده است و هموطنان می‌توانند برای دریافت این خدمات با ارسال پیامک به سرشماره 4040701701 اقدام کنند.

برای استفاده از خدمات این سامانه در مرحله اول می‌توانید با ارسال پیامک خالی به سرشماره 4040701701، از انواع خدمات مرتبط با سامانه مطلع شوید، سپس می‌توانید با ارسال کدهای اولیه نسبت به دریافت کامل راهنمای هر خدمت به‌صورت جداگانه اقدام کنید.

پس از دریافت راهنما می‌توانید خدمات چندگانه شامل ثبت، تأیید، انتقال، انواع استعلام‌ها (وضعیت چک و صادرکننده آن)  را از این سرشماره دریافت کنید.

باشگاه لاکچری خبرساز تعطیل شد

یکی از تفاوت اصلی سامانه پیامکی با سایر روش‌ها در این است که ذی‌نفعان چک می‌توانند با استفاده از این روش از وضعیت چک‌های صادرکننده شامل چک‌های برگشتی، رفع سوءاثرشده و چک‌های در راه صادرکننده چک باخبر شوند.

همچنین از دیگر امتیازات این سامانه، معرفی شماره همراه برای مطلع شدن از ثبت چک به نام شخص است. برای دریافت این خدمت کافی است صادرکننده یا ذی‌نفع چک باشید و شماره تلفن خود را به سامانه معرفی کنید (فرآیند استعلام چک توسط صادرکننده یا ذی‌نفع را انجام دهید). پس از آن هر زمان چکی به نام شما ثبت یا منتقل شد پیامکی برای شما ارسال می‌شود و شما را از ثبت چک به نام‌تان مطلع می‌کند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی