سرپرست معاونت اقتصادی استانداری گلستان :

خروج گندم از این استان ممنوع شد

کدخبر: 492298
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان گفت: خروج گندم و ادوات کشاورزی از استان گلستان ممنوع شد و در صورت مشاهده پلیس نسبت به توقیف بار و وسیله نقلیه اقدام خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سیدمحمد دهنوی صبح امروز در حاشیه جلسه کارگروه هماهنگی خرید و قیمت‌گذاری تضمینی محصولات زراعی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: به منظور افزایش نظارت‌ها و کنترل فرآیند تولید، خرید و توزیع گندم در استان اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت مکلف است ظرف مدت 48 ساعت دسترسی‌های لازم سامانه جامع انبارها، سامانه‌های خرید و فروش محصولات کشاورزی را برای پلیس امنیت اقتصادی و سایر نهادهای نظارتی ایجاد کند.

وی با بیان اینکه خروج گندم و خروج ادوات کشاورزی بخصوص کمباین از استان ممنوع است، افزود: در صورت مشاهده پلیس نسبت به توقیف محموله و وسیله نقلیه اقدام خواهد کرد.

افزایش سرسام آور قیمت ۴۵ کالای اساسی

افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران منتفی می شود؟

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستانبا تاکید بر اینکه تمامی انبارهای خصوصی و دولتی متعلق به هر سازمان و ارگان باید موجودی، ورودی و خروجی‌های خود را در سامانه جامع انبارها ثبت کنند، خاطرنشان کرد: در غیر اینصورت برابر مقررات و قانون با افراد متخلف برخورد خواهد شد.

دهنوی گفت: تمامی انبارها باید به صورت آنلاین به شبکه نظارت متصل بوده تا امکان دسترسی‌های به لحظه به موجودی انبارها وجود داشته باشد و تمامی سیلوها هم باید به دوربین فعال مجهز شده و سیلوها نیز موجودی خود را در سامانه جامع انبارها ثبت کنند.

وی اضافه کرد: ساعت کار تمام مراکز دولتی خرید تضمینی گندم از ساعت 7 صبح تا ساعت 21 و 30 دقیقه خواهد بود و در صورت لزوم با نظر فرماندار تا جمع‌آوری آخرین بار ادامه خواهد داشت.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان خاطرنشان کرد: در جلسه امروز مصوب شد اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کنترل جدی و دقیق نسبت به نرخ حمل و نقل محصولات کشاورزی داشته باشد.

دهنوی بیان کرد: جهاد کشاورزی مکلف شد اطلاع‌رسانی دقیق درباره نحوه خرید تضمینی گندم در تمام مراحل را برای مردم اطلاع‌رسانی کند.

وی در پایان گفت: قیمت خرید تضمینی گندم امسال 11 هزار و 500 تومان قیمت‌گذاری شده و تمام تلاش دولت بر این است که در کمتر از یک هفته مبلغ خرید تضمینی محصولات کشاورزی به کشاورزان پرداخت شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی