2 سیگنال متناقض به معامله گران سکه

صعود شبانه قیمت سکه /پیش بینی بازار سکه امروز

کدخبر: 493277
از یک سو بالا رفتن حباب سکه نشان می دهد که قیمت های فعلی از پشتوانه بنیادی و قوی برخوردار نیستند و از سوی دیگر، فاصله گرفتن ارزش ذاتی از قیمت بازاری می تواند نشان دهنده آن باشد که معامله گران نسبت به آینده قیمتی سکه بدبین نیستند.

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار سکه در تهران  از اواسط هفته گذشته به دلیل تعطیلات عید فطر به حالت نیمه تعطیل در آمد . با این حال در آخرین روز معاملاتی هفته قبل قیمت اونس طلا افزایش  را تجربه کرد و به تبع آن قیمت سکه نیز وارد فاز صعودی شد.

فلز گران بهای جهانی روز پنجشنبه گذشته ۱۳۵هزار تومان گران شد و بر روی ۱۳میلیون و ۳۳۵هزار تومان قرار گرفت.

قیمت سکه در معاملات پشت خطی صعود کرد

در معاملات پشت خطی روز گذشته قیمت سکه بالا رفت و در ساعاتی با ۱۳میلیون و۳۵۰هزار تومان قرار گرفت اما در نهایت بر روی ۱۳میلیون و ۳۴۰هزار تومان ایستاد که می تواند نشانه صعود در بازار امروز باشد و  فلز گران بهای داخلی به بالای سطح مقاومتی 13 میلیون و 500 هزار تومان نفوذ کند.

با فرض دلار ۲۸ هزار تومان، ارزش ذاتی سکه۱۲ میلیون و ۴۱۲ هزار تومان بود که تفاوت چشمگیری با قیمت بازاری سکه دارد. حباب سکه هم بزرگ شد و در محدوده ۷ درصد قرار گرفت.

خبر مهم خاندوزی درباره یارانه نان

سکه برای اینکه بتواند به بالای مقاومت یاد شده نفوذ کند، حداقل نیاز دارد که اسکناس آمریکایی به بالای محدوده 28 هزار و 500 تومان برود. سکه با این قیمت دلار نیز از لحاظ ذاتی توانایی صعود تا نقطه 13 میلیون و 500 هزار تومان را ندارد، ولی انتظارات افزایشی در این بازار چنان تحت تاثیر تغییرات افزایشی دلار است که این فلز گران بها می تواند به صورت حبابی تا محدوده 13 میلیون و 500 هزار تومان پرواز کند.

2 نشانه متناقض برای معامله گران سکه

تحلیلگران معتقدند افزایش حباب فلز گران بهای داخلی دو نشانه متناقض برای معامله گران بازار  دارد. از یک سو بالا رفتن حباب سکه نشان می دهد که قیمت های فعلی از پشتوانه بنیادی و قوی برخوردار نیستند و از سوی دیگر، فاصله گرفتن ارزش ذاتی از قیمت بازاری می تواند نشان دهنده آن باشد که معامله گران نسبت به آینده قیمتی سکه بدبین نیستند.

با پایین آمدن ارزش ذاتی سکه معامله گران بنیادی رغبتی برای حضور در بازار ندارند. آنها زمانی وارد بازار می شوند که فاصله ارزش ذاتی با قیمت بازاری آن محدود باشد و نسبت به آینده دلار خوشبین شوند. با این وجود برخی از تحلیلگران بازار سکه معتقدند که با عقب نشینی خریداران احتمال پایین آمدن قیمت سکه در روز جاری وجود دارد.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: دیروز ارزش اونس طلا در بازارهای جهانی کاهش پیدا کرد اما بیت کوین ثابت ماند.

از دست ندهید
فلای تودی