تحلیل ها ترسناک شده اند!

منتظر بیت کوین 17 هزار دلاری باشیم؟

کدخبر: 493423
اقتصادنیوز: بازار ارزهای دیجیتال دوباره رنگ قرمز به خود گرفته و افت های اخیر به گونه ای بوده که فعلا امید زیادی به رشد آن وجود ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ در چند روز گذشته فعالان بازار ارزهای دیجیتال چیزی جز افت قیمت ندیده اند. قیمت ها هر روز کاهش داشته و بیت کوین که تا نزدیک 40 هزار دلار هم بالا رفته بود، حالا به 36000 دلار رسیده است.

بیت کوین هم اکنون در حدود قیمت 36000 دلار معامله می شود و نسبت به دیروز کمتر از یک درصد افت کرده. اما بازدهی هفتگی آن به منفی 6 درصد رسیده است. البته بیت کوین در اوج ریزش اخیر خود تا قیمت 35482 دلار هم کاهش یافت که اکنون بخشی از این افت خود را جبران کرده است.

ارزش معاملات بیت کوین طی شبانه روز گذشته بیش از 34 میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن هم به 685 میلیارد دلار رسیده است.

تحلیل ها ترسناک شده اند!

گفته شده که ریزش اخیر ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین، به دلیل افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا بوده است.

دلیل ریزش بیت کوین هر چیزی که باشد، باعث شده تحلیل ها به سمت اعداد ترسناکی بروند. سایت کوین دسک که از منابع تحلیلی معتبر بازار ارزهای دیجیتال است امروز در تحلیل تکنیکال خود از بیت کوین نوشته که احتمالا قیمت به سمت 30 هزار دلار می رود.

این سایت حتی نوشته که درصورت بسته شدن کندل هفتگی بیت کوین زیر میانگین متحرک 100 هفته ای، ممکن است قیمت به سمت 17823 دلار برود که این اتفاق، سقوط ۸۰ درصدی قیمت از سقف تاریخی را به همراه خواهد داشت.

ارزش بازار اتریوم به 323 میلیارد دلار رسید

اتریوم هم امروز منفی است. افت 1.5 درصدی اتریوم، قیمت آن را به حدود 2680 دلار رسانده است. بازدهی هفتگی اتریوم نیز به منفی 5 درصد رسیده است.

ارزش معاملات اتریوم در شبانه روز گذشته 19 میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن هم  به 323 میلیارد دلار رسیده است.

سقوط هفتگی ایپ کوین به 45 درصد رسید

امروز اکثر آلت کوین ها منفی هستند و تعدادی هم در بین آن ها افزایش قیمت داشته اند. در فهرست 50 ارز برتر بازار و در میان مثبت ها، الگوراند با رشد 6 درصدی بیشترین افزایش قیمت را داشته. ترون هم 4 درصد رشد کرده و مونرو و تزوس رشد 3 درصدی داشته اند.

اما در میان نمادهای منفی، ترا با افت 9 درصدی مواجه شده است. تورچین و ایپ کوین هم افت 5 درصدی داشته اند.

در مقیاس هفتگی، ماجرا متفاوت است. ترون 32 درصد رشد داشته و الگوراند هم با افزایش قیمت 10 درصدی مواجه شده است. ولی مابقی ارزها با کاهش قیمت همراه بوده اند که بدترین عملکرد در این بخش مربوط به ایپ کوین با افت 45 درصدی است. Cronos و فایل کوین هم در مقیاس هفتگی افت بیش از 20 درصدی داشته اند.

افت شدید ارزش معاملات

ارزش بازار ارزهای دیجیتال به عدد 1.65 تریلیون دلار رسیده است. ارزش معاملات هم نسبت به دیروز کاهش زیادی داشته و با افت 44 درصدی، عدد 67 میلیارد دلار را نمایش می دهد.

ارزش معاملات دیفای طی شبانه روز گذشته 9 میلیارد دلار بوده که 14 درصد از ارزش کل معاملات است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی