ضربه قیمت طلا و دلار به بازار سکه

2 پیش بینی درباره قیمت سکه امروز 24 اردیبهشت

کدخبر: 494847
اقتصادنیوز: قیمت سکه روز گذشته با ضربه قیمت دلار وارد فاز نزولی شد اما معامله گران روند بازار سکه در ۲۴ اردیبهشت را چگونه پیش بینی کرده اند؟

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار سکه در روزهای پایانی هفته گذشته روند پرنوسانی را تجربه کرد. فلز گران داخلی روز چهارشنبه گذشته به یک قدمی کانال 14 میلیون تومان رسید و در آخرین روز هفته با قدرت از این کانال عبور کرد. قیمت سکه در انتهای معاملات نقدی روز پنجشنبه  تا محدوده 14 میلیون و 800 هزار تومان پیشروی کرد. 

پیشروی قیمت سکه با کمک نرخ دلار

پیشروی سکه در روز های یاد شده در حالی بود که بازار طلای جهانی در حال عقب نشینی بود و  قیمت اونس طلا زیر محدوده 1850 دلار قرار داشت. تنها عاملی که باعث خوشبینی سکه بازان شده بود افزایش قیمت دلار و کانال شکنی اسکناس امریکایی در تهران بود.َ 

نرخ دلار در هفته قبل دو کانال شکنی را تجربه کرد.  قیمت دلار روز سه شنبه  وارد کانال 29 هزار تومان شد و روز چهارشنبه به نزدیک مرز 30 هزار تومان رسید. روند صعودی دلار در روز پنجشنبه هم ادامه داشت و دلار تا محدوده 30 هزار و 700 تومان بالا رفت. 

همچنین در اکوایران ببینید : میزان محبوبیت یارانه در زعفرانیه تهران

ضربه قیمت طلا و دلار به بازار سکه

اما روز گذشته قیمت اونس طلا فرو ریخت و تا مرز 1800 دلار عقب نشینی کرد. از طرفی هم سیگنال های جدید برجام از سرعت افزایش قیمت دلار کم کرد و اسکناس آمریکایی به سمت ابتدا و نیمه کانال 30 هزار تومان حرکت کرد و به تبع آن ضربه ای به قیمت سکه در معاملات پشت خطی وارد شد و قیمت سکه در مقطعی به کانال ۱۳ میلیون تومان برگشت اما دوباره به بالای ۱۴ میلیون تومان رسید.

اتفاق مهم در بازار سکه 

ارزش ذاتی سکه امامی با توجه به سقوط طلا به زیر مرز ۱۳ میلیون تومانی رفته است. این اتفاق در حالی رخ داده است که سکه امامی در بازار آزاد بالای کانال ۱۴ میلیون تومانی مشتری دارد. در واقع حباب سکه روز جمعه بالای یک میلیون تومان بود. موضوعی که از یک سو بی ثباتی بازار را نشان می دهد و از سوی دیگر، حکایت از انتظارات بازیگران سکه نسبت به آینده این فلز گران بها دارد.

دو پیش بینی متفاوت از بازار سکه

عده ای از معامله گران معتقد بودند که سکه بعد از روند صعودی مداوم نیاز به یک استراحت و اصلاح دارد، بنابراین این دسته از سکه بازان روند قیمت سکه در بازار امروز را نزولی پیش بینی می کردند

در مقابل آنها عده ای  به صعود دلار  خوشبین بودند می گفتند تا زمانی که نرخ دلار بالای محدوده ۳۰ هزار تومان قرار دارد نباید انتظار افت چشمگیر در بازار سکه را داشت و فلز زرد رنگ داخلی به مسیر صعودی هفته گذشته ادامه خواهد داد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی