آمار جدید وزارت صمت از میزان رشد تحویل خودرو

کدخبر: 503868
اقتصادنیوز: تحویل خودرو در زمستان پارسال با رشد ۳۰ درصدی همراه بوده، اما این رقم در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۹ با کاهش ۳ درصدی همراه بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وزارت صمت در جدیدترین آمار خود اعلام کرده است که آذر پارسال قیمت عرضه خودرو از سوی شرکت‌های خودروساز طبق روند متعارف اصلاح شد که یکی از نتایج آن تأمین، منابع مالی برای تولید و افزایش عرضه خودرو بود. مجموع عرضه در شرکت‌های ایران خودرو و سایپا تا پایان سال ۱۴۰۰ پس از تعدیل قیمت خودرو در آذر حدود ۸۶۰ هزار دستگاه سواری و وانت بود که در صورت تداوم قیمت های قبلی، عرضه به ۷۲۲ هزار دستگاه کاهش می‌یافت.

کل میزان عرضه این دو شرکت ۸۶۰ هزار دستگاه بوده است که در صورت ادامه روند قبلی پیش بینی می شد ۷۳۲ هزار دستگاه به بازار عرضه شود. وضعیت تولید و عرضه خودرو به لحاظ اصلاح قیمت در جدول زیر ارائه شده است.

افزایش ۴۴۰۲ درصدی تولید خودرو‌های تجاری در سال ۱۴۰۰

جدول فوق نشان می‌دهد تحویل خودرو در زمستان پارسال با رشد ۳۰ درصدی همراه بوده، اما این رقم در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۹ با کاهش ۳ درصدی همراه بوده است.

تولید خودروهای تجاری مسافربری شامل اتوبوس، مینی بوس و ون در ۱۴۰۰ نسبت به دوره مشابه پارسال ۴۴.۰۲ درصد رشد داشته و این رشد برای تولید کامیون، کامیونت و کشنده نیز برابر ۱۰۱.۰۲ درصد بود.

افزایش ۴۴ درصدی تولید خودرو‌های تجاری در سال ۱۴۰۰

تیتر یک
  • آیا ۱۲ ایستگاه متروه تا آخر سال راه اندازی می‌شود؟

    اقتصادنیوز: با وجود تشکیل قرارگاه حمل و نقل و تاکید مدیران شهری به موضوع حمل و نقل عمومی و مترو ، هنوزجلسه ای با حضور…

از دست ندهید
فلای تودی